Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit Aileleri Ümraniye’de Buluştu

Giriş Tarihi: 18.3.2015 21:18 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 21:35
Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yıl dönümünde Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığı işbirliği ile düzenlenen anma programında şehit aileleri bir araya geldi.
Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye Kaymakamlığı işbirliği ile Çanakkale Şehitlerini anma programı düzenlendi. Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda düzenlenen anma programına, Ümraniye Kaymakamı Murat Çek, Ümraniye Belediye Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, belediye başkan yardımcıları, muhtarlar ve şehit yakınları katıldı. Şehit yakınlarının bir araya geldiği program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.
“ŞEHİTLİK ÇOK ULVİ BİR MERTEBEDİR"
Programın açılış konuşmasını yapan Ümraniye İlçe Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye genelinde şehitleri anmak adına birçok etkinlik yapıldığını belirterek, “Şehitlik çok ulvi bir rütbe mertebedir. Yılın 1 gününe sığdırılacak kadar küçük basit bir olay değil. 18 Mart bir başka yönüyle de Çanakkale zaferinin 100’üncü yıl dönümü olması sebebiyle de bu yıl ayrı bir önem yaşıyor. Ülkemizi istilaya gelen yabancılara dur, dediğimiz ve vatan yaptığımız bu toprakları korumak için 250 bin şehidimizi feda ettiğimiz o muhteşem harbin 100’üncü yıl dönümü” dedi.
“ASIRLARCA UNUTULMAYACAK ZAFERLE İLGİLİ ÇOK GÜZEL ŞİİRLER YAZILDI”
Düzenlenen programların şehitlerin huzurundaki öneminden bahseden Ümraniye Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, “Bu sabah Medine Camii’nde sabah namazına müteakip değerli müftümüzün ve hocalarımızın çok güzel bir programı oldu. Gerçekten son derece duygu bir programdı. Bu zaferle ile ilgili birçok şairimiz çok güzel dizeler yazmışlar. Bu tarihin derin sayfalarına asırlar unutulmayacak zaferleri nakşeden ecdadımız ile alakalı. Çanakkale Eceabat sırtlarında geçerken gemi ile görürsünüz ‘Dur yolcu, bilmeden gelip bastığın bu toprak bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver bu sessiz yığın bir vatan kalbinin attığı yerdir’ diye anlatıyor” diyerek Çanakkale zaferinin tarihsel yönünü anlattı. Erdoğdu, konuşmasının sonunda şehitleri rahmetle andığını belirterek yakınlarına geceye katılımlarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.
Program sonunda şehit olan askerler ve siviller ruhuna Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk tarafından dua okundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Aileleri Ümraniye’de Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN