Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Demircan’dan ‘Emek Sineması’ Müjdesi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 21:35
Türk Sineması’nın 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen ‘Türk Sineması’nın 100. Yaş Ödül Gecesi’ öncesinde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Yıllardır yaptığımız Yeşilçam Ödül Töreni, inşaatı tamamlanırsa seneye Emek Sineması’nda olacak” dedi.
Yeşilçam olarak da adlandırılan Türk Sineması, bu yıl 100. yılını doldurdu. Yeşilçam’a ev sahipliği yapan Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ev sahipliğinde, Park Bosphorus Hotel’de düzenlenen etkinlikle ‘Türk Filmi’nin 100. Yılı’ en iyi on’ları ödül töreni düzenlendi.
2008 yılından itibaren böyle bir organizasyon yapmaya ihtiyaç hissettiklerini söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nun her şeyin merkezi olduğunu söyleyerek, “2008 yılında Yeşilçam sanki mazide kalmış bir isim olarak görünüyordu. Bunu yaşatmak lazımdı. Çok güzel bir organizasyon yaptığımızı düşünüyorum. Bu en iyi on’ları Sinemanın 100. Yılına denk getirdik” dedi.
Sinemanın toplumsal hafızadan hiçbir zaman silinmeyeceğini vurgulayan Demircan, “Son birkaç yılda Yeşilçam ödül törenini yapamadık. Daha önceleri sürekli yaptığımız Yeşilçam Ödül Töreni, inşaatı tamamlanırsa seneye Emek Sineması’nda olacak” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Demircan’dan ‘Emek Sineması’ Müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN