Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnşaatta Sanal Gerçeklik Dönemi Başladı

Giriş Tarihi: 23.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 10:35
Bugüne kadar bine yakın konut projesini 3 boyutlu modelleyen 3DKonut.com, yayınlandığı ilk anda tüm dünyada büyük ses getiren “sanal gerçeklik” uygulaması Augmented Reality isimli programı, inşaat sektörünün hizmetine sunuyor. Konut projesinin maketini, cebe sığdıran uygulama sayesinde, inşaat firmaları müşterinin satış ofisine gelmesini beklemek yerine, projeyi müşterinin ayağına götürebilecek.
3DKonut.com, akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için geliştirilen 3 boyutlu bir uygulama olan “sanal gerçeklik” programını kendi sistemine uyarladı. Bu uygulama ile artık, yeni projelerin maketini cebe sığdırdıklarını ve böylece her yere taşınabilir hale getirdiklerini belirten 3DKonut.com yöneticisi Aybars Görpe “Firma sahipleri, müteahhitler ya da satış temsilcileri, yüksek maliyetli proje maketlerine gerek olmadan ve satış ofisine bağımlı kalmadan, sadece bir cep telefonu ya da tablet bilgisayar yardımıyla, diledikleri her yerde projelerinin 3 boyutlu sunumunu yapabilecek” dedi.
Sanal Gerçeklik uygulaması, 3DKonut.com tarafından 3 boyutlu modellenen ve henüz temeli dahi atılmamış olan konut projesinin, birkaç yıl sonra tamamlandığında gerçekte nasıl görüneceğini bugünden görebilmeyi sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaatta Sanal Gerçeklik Dönemi Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN