Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasımpaşa’da Piyale Parkın Açılışı Gerçekleştirildi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 12:50
Kasımpaşa’da, yeni hizmete giren Piyale Park Toplantı ve Düğün Salonu açılışında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu’nda böyle bir mekana ihtiyaç vardı. En önemlisi kalabalık yapılan toplantılarda mutlaka otopark sorunu oluyor. O anlamda o eksiklikte burada giderilmiş, Beyoğlu’na hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Kasımpaşa’da yeni hizmete açılan 400 kişinin aynı anda yemekli düğün ve toplantı yapabileceği 120 araç kapasiteli otoparkı olan Piyale Park Toplantı ve Düğün Salonunun açılışına katıldı. Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Av. Harun Muş ve Ali Rıza Demircan Hocanın da katıldığı açılışta konuşan Başkan Demircan, kalabalık yapılan toplantılarda her zaman otopark sorunu olduğunun altını çizerek, “O eksiklik burada giderilmiş. Böyle bir yere ihtiyacı vardı. Beyoğlu’na hayırlı uğurlu olsun” dedi.
“BEYOĞLU’NUN BÜYÜK ÖLÇEKLİ SALONLARA İHTİYACI VAR”
Toplum olarak en çok buluşma yerlerinin ya cami, ya cenaze ya da düğünler olduğunu ifade eden Demircan, Kasımpaşa’da yıllardır Beyoğlu halkına hizmet eden Lemar düğün salonunun bu işi en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi. 10 yıldır bir çok kişiyi Lemarve Okmeydanı Düğün Salonunda evlendirdiklerini dile getiren Başkan Demircan, salon sahiplerine teşekkür ederek şunları söyledi. “250 bin nüfusu olan Beyoğlu’na Lemar gibi, Okmeydanı Düğün Salonu gibi üçüncü, dördüncü bir yere daha ihtiyaç vardı. En önemlisi kalabalık yapılan toplantılarda mutlaka otopark sorunu oluyor. O anlamda, o eksiklik burada giderilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.
“SADECE HALİÇ HATTINDA 30 BİN ÖĞRENCİMİZ VAR”
Temiz ve nezih mekanların açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Başkan Demircan, Piyale Park açılışına katılan iş adamlarına seslenerek Beyoğlu’na yurt yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. İlçenin her geçen gün bir üniversite şehri haline geldiğini söyleyen Demircan, şunları ifade etti; “Haliç hattında Ticaret Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin toplam öğrenci sayısı 30 bine yakın. Daha Bilgi Üniversitesi var, Beykent Üniversitesi var onları saymıyorum. Bu öğrencinin çoğu şehir dışından gelip yurtta kalan öğrenciler. Dolayısıyla burada uygun konut bölgesinde arsası olan varsa, burada yurt yapsın. Öğrenci sayısının artmasıyla birlikte yurt piyasası oluşuyor. Özellikle kız öğrenci yurtlarına önemli derecede ihtiyaç var” şeklinde konuştu.
“İŞ ADAMLARIMIZI SON BİR YILDIR YURT YAPMALARI İÇİN TEŞVİK EDİYORUM”
Beyoğlu’nun geleceğini üç temel üzerine kurduklarını ifade eden Başkan Demircan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bunlardan biri oteller, restoranlar ve kafeleri kapsayan turizm ekonomisi. İkincisi, Kültür ve Sanat Endüstrileri; Moda ve Tasarım, Sinema ve Film sektörleri. Üçüncü alan ise Eğitim sektörü; Eğitim Kurumları, Üniversiteler, okullar. Biraz önce ifade ettim. Üç Üniversite 30 bin öğrenci, çok önemli bir sayı. Ama onları Sütlüce’de, Hasköy’de Kasımpaşa’da tutmamız lazım. Eğer öğrencilerimizi güzel yurtlarda ağırlayabilirsek, hem bölgemizde ekonomiye katkıları olacak, hem de çevredeki öğrencilerimize katkımız olacak. Özellikle son bir yıldır imkanı olan herkese bölgemize yurt yapması konusunda teşvik ediyor, tavsiyede bulunuyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasımpaşa’da Piyale Parkın Açılışı Gerçekleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN