Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal Market ÇAYKUR İşbirliği, İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürdü

Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Çaykur tarafından Beyoğlu Belediyesi, “Sosyal Market Vakfı”na bağışlanan 1 buçuk milyon soğuk çay, Sosyal Market Vakfı tarafından yapılan organizasyon ile Suriyeli mülteciler başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerinin sofrasına ulaştı.
Beyoğlu Belediyesi “Sosyal Market Vakfı ve Gıda Bankacılığı” ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. 2010 yılında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından Kasımpaşa’da kurulan Sosyal Market’ten 5 bin 500 aile yararlanıyor. Şeffaflığı ve denetlenebilirligi ile uluslararası ödüle layık görülen Sosyal Market ve Gıda Bankacılığı sistemi her ay düzenli olarak yaklaşık 25 bin kişiye, ayda 1 milyon TL yardımı yapıyor.
SOSYAL MARKET, DEV FİRMALARIN İLGİ ODAĞI
Yapmış olduğu yardım ve kullandığı gıda bankacılığı sistemi ile dev firmaların dikkatini çeken Sosyal Market Vakfı sisteme yeni bağışçıların katılmasıyla birlikte, Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor. Firmalar çeşitli sebeplerle, insan sağlığına zararlı olmamak kaydıyla piyasaya sürülemeyen; paketleme hatası olan, son kullanma tarihi yaklaşmış, seri sonu veya stok fazlası ürünlerin bağışlanmasıyla üretici firmalara vergi avantaj sağlıyor. Böylece hem ekonomiye kazandırılamayan ürünler ekonomiye kazandırılmış oluyor, hem de ihtiyaç sahiplerine yardım edilmiş oluyor.
ÇAYKUR’DAN 1.5 MİLYON ADET SOĞUK ÇAY
Son olarak Çaykur tarafından Sosyal Market Vakfı’na bağışlanan 1.5 milyon adet Didi Marka Soğuk Çay, Sosyal Market Vakfı tarafından yapılan organizasyon ile Beyoğlu’ndaki 25 bin ailenin yanı sıra, Beyoğlu bölgesinde ve genelinde Vakıf ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde ihtiyaç sahiplerinin sofrasına ulaştı.
SOSYAL MARKET ANADOLU’DAKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ DE UNUTUMADI
ÇAYKUR tarafından yüklü miktarda gelen bağış, sadece Beyoğlu’ndaki ihtiyaç sahiplerine değil Sosyal Market Vakfı önderliğinde, Türkiye genelinde birçok il ve ilçedeki ihtiyaç sahibinin sofrasına ulaştı. Ağırlıklı olarak dağıtımı yapılan il ve ilçeler Denizli-Pamukkale Belediyesi, Manisa, Akhisar Belediyesi, İzmir-Bornova Belediyesi, Balıkesir-Karasi Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Adana-Çukurova Belediyesi, Adapazarı Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Edirne- Edirne Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde farklı il ve ilçelerde mülteci olarak yaşayan Suriyelilerin sofralarına ulaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal Market ÇAYKUR İşbirliği, İhtiyaç Sahiplerinin Yüzünü Güldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN