Hukukçular Derneği’nden KPSS Soruşturmasına Destek

Giriş Tarihi: 27.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Hukukçular Derneği üyesi avukatlar, KPSS’de usulsüzlük yapıldığı iddialarına ilişkin soruşturmayla ilgili tüm sorumluların ortaya çıkarılmasını istedi.
Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat, Çağlayan’daki Adliyesi önünde bir basın açıklaması yaptı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen KPSS’de usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturmada 32 kişinin tutuklandığını hatırlatan avukatlar, soruşturmanın takipçisi olacaklarını belirtti.
“MALUM YAPIYA MENSUP KAMU GÖREVLİLERİNİN ÇIKMASI BİZLERİ ŞAŞIRTMAMIŞTIR”
Hukukçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı tarafından yapılan açıklamada, “Soruşturmanın uzun bir süre yargı mensuplarınca sümenaltı edildiği, emniyet tarafından verilen raporların gerçeği yansıtmadığı, soruların basımlarının yapıldığı şirkette el konularak dosya giren belgelerin dosya ile alakası olmadığı ve dosyayı şişirerek soruşturmayı engellemek amacıyla dosyaya konulduğu iddia edilmektedir. Kamuoyu tarafından uzun süredir neticelenmesi beklenilen soruşturmanın bu zamana kadar bekletilmesinin altından malum yapıya mensup kamu görevlilerinin çıkması manidardır, bizleri şaşırtmamıştır” denildi.
“BUNDAN SONRA KİRLİ ORGANİZASYON YAPMAYA TEŞEBBÜS EDEMESİNLER”
Oluşturulan bu yapının kimler olduğunun adil bir yargılama sonucunda ortaya çıkarılmasını istediklerini kaydeden Tatlı, “Gençlerimizin geleceğini çalan, bunun için de çete oluşturan, kamu görevini kötüye kullanan, çıkar temin eden, hırsızlık yapan, kişi, kişiler, devlet görevlileri ve kurum temsilcilerinin ortaya çıkartılmasını ve cezalandırılmasını talep ediyoruz. Amacımız gerçeğin ortaya çıkarılması, suçluların cezalandırılması ve bundan sonra bu tür kirli organizasyon yapmaya teşebbüs dahi edememeleridir” dedi.
“İNANDIKLARI DEĞER SADECE ŞAHSİ ÇIKARLARI”
Soruşturmanın takipçisi olacaklarını belirten Tatlı, “Dışarıdan bakıldığında topluma hizmet gözüken ancak gerçekte bu ülke insanları aleyhine her türlü ilişkinin içinden çıkan bu yapının tüm yandaşlarının, kirli ilişkilerinin ortaya çıkarılmasını talep ediyoruz. İnandıkları değerin sadece kendi şahsi çıkarı olduğunu bildiğimiz bu kirli yapının içinde bulunan kişilerin, insanların alın terini, emeğini ve de umutlarını çalmasına göz yummayacak ve bu soruşturmanın her aşamasını takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.
“MAKAMLAR GERÇEK SAHİPLERİNE VERİLSİN”
Suçluların cezalandırılması gerektiğine vurgu yapan Tatlı, “Yapıldığı iddia edilen organize hırsızlık fiilinin toplumda meydana getirdiği hayal kırıklığının tamiri için suç işlemiş kişi ve grupların en hızlı şekilde ve adil yargılanma ilkesi çerçevesinde yargılanmasını, gerçeğin ortaya çıkarılmasını ve hak etmediği halde işgal ettikleri makamların gerçek sahiplerine verilmesini talep ediyoruz” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hukukçular Derneği’nden KPSS Soruşturmasına Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN