Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Myp Lideri Yılmaz’dan Bahçeli’ye Çağrı

Giriş Tarihi: 28.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz MHP için merkez parti tanımlaması yapan Bahçeliye çağrıda bulundu. Yılmaz "Merkez Parti iseniz seçime giren partileri bir araya toplayın" dedi.
MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yılmaz MHP’nin merkez partisi olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli’yi eleştirerek, "Biz merkez partiyiz demekle merkez parti olunmuyor. Sayın Bahçeli bir liderlik yapıp partisini merkeze oturtarak diğer seçime girme yeterliliği olan kendisine yakın partileri seçim öncesi davet edip bir araya toplamalıdır. O zaman bu teorisi fiiliyata geçmiş olur. Yoksa tepkilere bağlı birkaç puan oy artışı ile iktidar olunamaz" diye konuştu.
Seçim barajının muhalefet partileri tarafından kaldırılabileceğini savunan Yılmaz, "Bu ülkede baraj denilen demokrasinin düşmanı bir yapı var. Bu yapı ancak mecliste gurubu bulunan partilerden CHP ve MHP çatısı ile aşılabilir. Bunun başka bir yolu olmadığı açıktır. Aynı zamanda bu partiler her bir oyun milletvekili çıkarma sayısını nasıl etkilediğini de göz önüne alarak, baraj sıkıntısı olan partileri bir potada toplamayı da demokrasi adına bir görev bilmelidirler" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Myp Lideri Yılmaz’dan Bahçeli’ye Çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN