Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anadolu Sigorta 90. Yaşını Kutladı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
Anadolu Sigorta, kuruluşunun 90. yıldönümünde düzenlediği basın toplantısında Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, dünyada çok az sayıda şirketin tarihinin, bir ülke tarihiyle birlikte anıldığına ve Anadolu Sigorta’nın bu şirketlerden birisi olma ayrıcalığını yaşadığını söyledi.
Türk sigortacılık sektörünün öncüsü Anadolu Sigorta, kuruluşunun 90. yıldönümünde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, dünyada çok az sayıda şirketin tarihinin, bir ülke tarihiyle birlikte anıldığına ve Anadolu Sigorta’nın bu şirketlerden birisi olma ayrıcalığını yaşadığını vurguladı. Ülken, Anadolu Sigorta’nın kurulduğu ilk günden bu yana üstlendiği görevi, en iyi şekilde yerine getirdiğini ve ilk günkü coşkusunu hiçbir zaman kaybetmediğini ifade etti.
2,5 milyona yaklaşan müşteri sayısı ve 4 milyondan fazla poliçe adedinin, Anadolu Sigorta’nın Türk sigorta sektöründeki güçlü pozisyonunu gösterdiğini söyleyen Ülken “İlk kurulduğumuz gün, 500 bin lira olan kayıtlı sermayemizi bugün, 500 milyon liraya ulaştırdık. Genel müdürlüğümüzün yanı sıra 9 bölge müdürlüğümüz ve Kuzey Kıbrıs şubemizde sektörün en deneyimli bin 50 personelini istihdam ediyoruz. 1925 yılında, sayıları 10’larla ifade edilen acentelerimizle verdiğimiz hizmeti, bugün 5 bin noktada Türkiye’nin dört bir yanına götürüyoruz. Anadolu Sigorta olarak Türkiye’de ulaşmadığımız bir noktanın kalmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim” dedi.
Anadolu Sigorta’nın 90. kuruluş yıldönümüne özel kurumsal web sitesini de yenilediğini ifade eden Ülken, Anadolu Sigorta’nın dışarıya açılan vitrini olarak tanımladığı web sitesinin, mobil cihazlarla uyumlu kullanıcı dostu tasarıma ve en güncel teknolojik altyapıya sahip olduğunun altını çizdi.
Anadolu Sigorta ve sektörle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Ülken, “Geçen yıl sektördeki hayat dışı prim üretimi artış oranı yüzde 9 olarak gerçekleşti. Biz Anadolu Sigorta olarak 2014 yılında prim üretimimizi yüzde 9,3 artırarak, 3 milyar TL’yi aştık. Ülke ekonomisini zor günlerde ayakta tutacak en büyük destek, verdiğimiz teminatın büyüklüğüdür. Verdiğimiz teminatlar ise Gayrisafi yurtiçi hasılanın yaklaşık 4 katını oluşturdu. Hayat dışı şirketler arasındaki toplam pazar payımız yüzde 13,2 olarak gerçekleşti. 2014 yılı itibarıyla en yüksek prim üretimini, 824 milyon lirayla Kara Araçları ve 780 milyon lirayla Kara Araçları Sorumluluk branşlarında elde ettik. Bu branşı sırasıyla, 503 milyon lirayla Yangın ve Doğal Afetler, 280 milyon lirayla Hastalık/Sağlık, 239 milyon lirayla Genel Zararlar ve 105 milyon lirayla Genel Sorumluluk branşı takip ediyor” ifadelerini kullandı.
CUMHURİYET TARİHİNİN İLK SİGORTA ŞİRKETİ ANADOLU SİGORTA
Cumhuriyet Türkiye’sinin ilk sigorta şirketi olarak, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Türkiye’nin tüm değerlerinin sigorta güvencesi olma anlayışını sürdürmeye devam edeceklerini belirten Ülken, Anadolu Sigorta’nın 100. yılını yaşayacağı 2025’e kadar, Türkiye’de her hanede en az bir adet Anadolu Sigorta poliçesi olmasını hedeflediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu Sigorta 90. Yaşını Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN