Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Küçükçekmece’de Türkiye’nin 2023 Sosyal Hizmetler Vizyonu Anlatıldı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Küçükçekmece Belediyesi ‘Türkiye’de Sosyal Hizmetler ve 2023 Vizyonu’ isimli sempozyum düzenleyerek vatandaşları ve öğrencileri bilgilendirdi. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Biz Küçükçekmece Belediyesi olarak da 2023’te daha iyi bir Sosyal Hizmetler çalışması için hazırlıklarımıza şimdiden başladık ve bu nokta da daha da gelişmeye ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz” dedi.
Küçükçekmece Belediyesi tarafından birçok üniversitenin katılımıyla Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Türkiye’de Sosyal Hizmetler ve 2023 Vizyonu” isimli sempozyuma öğretim görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Bozlağan’ın oturum başkanlığı yaptığı sempozyumda, Türkiye’deki sosyal hizmetlerin algılanması, uygulanması, siyasal politikaları, dini ve manevi yönleri gibi konular hakkında katılımcılara bilgiler verildi.
“SOSYAL HİZMETLER İHTAYAÇLARI ARTTI”
Sosyal hizmetlerle ilgili ihtiyaçların fazlalaştığını belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Toplu yaşamın getirmiş olduğu bazı sorunlar var ve insan olmanın getirmiş olduğu bazı sorumluluklar var. Biz insan olarak yaşlılarımıza, gençlerimize, uyuşturucu bağımlısı gençlerimize ve sokak hayvanlara yani bunun gibi benzeri gruplara karşı sosyal sorumluluklarımız var. Bu sosyal sorumlulukların daha bilinçli bir şekilde verilebilmesi için, bu hizmetlere sivil toplum teşkilatlarını katabilmek için ve vatandaşla sosyal hizmetleri daha yakın bir ilişki içerisinde bulundurabilmek için böyle bir sempozyum yaptık. Çok sayıda akademisyenimiz katıldı. Üniversitelerimiz, Bakanlığımız destek verdi. Dolayısıyla ben vizyon anlamında 2023’e hazırlanırken, sosyal hizmetlerde de farklı bir vizyona sahip olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu kadar yoğun bir katılım olması ve üniversitelerimizin de böyle bir ilgi göstermesi bizim memnun etti. Biz Küçükçekmece Belediyesi olarak da 2023’te daha iyi bir Sosyal Hizmetler çalışması için hazırlıklarımıza şimdiden başladık ve bu nokta da daha da gelişmeye ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.
“SOSYAL HİZMETLER, YEREL YÖNETİMLERİN TEMEL GÖREVLERİNDEN BİRTANESİDİR”
Sosyal hizmetleri konusunun çok önemli olduğunu söyleyen Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Bozlağan, ”Şimdi bu son derece önemli bir konuda organize edilen bir sempozyum ve sosyal hizmetler toplumların gelişmesi açısından, toplumsal barışın sağlanması açısından çok önemlidir. Sosyal hizmetlerin yürütülmesi durumunda da yerel yönetimlere verilmiş çok önemli görevler var. Bugün birçok belediyenin içinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlükleri var. Sosyal Hizmetler yerel yönetimlerin temel görevlerinden biridir. Dolayısıyla böyle bir konuda Küçükçekmece Belediyesi’nin böyle bir sempozyum düzenlemesi son derce anlamlı olmuştur. Diğer bir açıdan da bu sempozyumun bir üniversite ile işbirliği halinde organize edilmesi ve farklı üniversitelerden insanlarında bir araya getirilmesi Küçükçekmece Belediyesinin bu konuya vermiş olduğu önemi ortaya çıkartmıştır. Ayrıca salonun ambiyansını çok iyi buldum, katılımcılar son derece ilgililerdi. Güzel bir organizasyon yapılmış emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
“SOSYAL SORUMLULUKLARIMIZ İLE İLGİLİ GÜZEL BİLGİLER EDİNDİK”
Sempozyuma katılan öğrencilerden Murat Sadık, ”Bugün Cennet Kültür Merkezi’nde Belediye Başkanımız Temel Karadeniz tarafından hazırlanan sempozyumunda bizlere çok önemli bilgiler verildi. Ben bu programı düzenleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Burada güzel bir zaman geçirdik” dedi.
Sempozyuma katılan lise öğrencisi Berk Kenar ise, “Dinlediğim sosyal hizmetler sempozyumunu dinledim ve gerçekten bilgilendim. Emeği geçen herkese bizi bu konulara dair bilgilendirdikleri için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Küçükçekmece’de Türkiye’nin 2023 Sosyal Hizmetler Vizyonu Anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN