Kayahan’ın Eşine Dostlarından Taziye Ziyareti

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Kayahan’ın Beykoz’da bulunan evine gelen sanatçı dostları, eşi İpek Açar’a taziye ziyaretinde bulundu. Sanatçı Metin Özülkü, “Bütün müzik sektörünün içerisinde, müzisyen arkadaşlarımızın arasında da Kayahan ağabeyin yeri farklıdır” derken, eşi Eda Özülkü gözyaşlarını tutamadı.
Hayatını kaybeden usta sanatçı Kayahan’ın Beykoz’da bulunan evine dostları, sevenleri taziye ziyaretinde bulundu. Ünlü sanatçının Beykoz’da bulunan evine gelen ünlü sanatçılar Metin ve Eda Özülkü, Kayahan’ın eşi İpek Açar’a taziyelerini sundu. Ünlü çift, Kayahan’ı kaybetmenin acısını yaşadıklarını söyledi. Kayahan’ın büyük bir sanatçı olduğunu belirten Metin Özülkü, “Türkiye geri döndürülemeyecek bir boşluk bırakan çok önemli bir sanatçısını, bizler ağabeyimizi, önderimizi kaybettik. Çünkü Eda da ben de yazan, üreten, besteleyen müzisyenleriz. Kayahan ağabey bizim için çok iyi bir örnekti. Sağlığındayken belki çoğu insan sadece şarkılarıyla Kayahan’ı tanıdı. Ama bence bundan sonra o şarkılarının bıraktığı izlerle Kayahan’ın bütün o sosyolog yapısını ve filozofik yapısını daha iyi anlayacaklardır diye umuyorum” dedi.
Kayahan’la yaklaşık 1-2 ay önce görüştüğünü söyleyen Metin Özülkü, “Bütün müzik sektörünün içerisinde, müzisyen arkadaşlarımızın arasında da Kayahan ağabeyin yeri farklıdır. Son 30 yılda hem Türk müziğine hem müzik sektörüne hem de bence sosyal yapıya damga vurmuş en önemli değerlerden bir tanesiydi” şeklinde konuştu.
Gözyaşlarına engel olamayan Eda Özülkü ise, gazetecilerin “Sizi en çok etkileyen, ağlatan şarkısı hangisiydi?” sorusuna “Hepsi” cevabını verdi.
Taziyeye gelen Ferman Toprak ise, “Sabah cuma namazına gitmek için kalktım, acı haberi duydum. Çok değer verdiğim bir ağabeyimdi. Çok önemli bir insandı, koca bir çınardı. Hepimiz açısından ben başımız sağ olsun diyorum. Mekanı cennet olsun, ruhu şad, toprağı bol olsun” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayahan’ın Eşine Dostlarından Taziye Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN