Türk Kızılayı, 15 Bin Çocuğun Yüzünü Güldürecek

Giriş Tarihi: 3.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Türk Kızılayı “Minik Eller Üşümesin2” kampanyası kapsamında hazırladığı yardım malzemelerini 257 okulda okuyan ihtiyaç sahibi 15 bin öğrenci için tek tek paketleyerek yola çıkardı.
Türk Kızılayı ve sosyal medya fenomenleri işbirliğiyle 2012 yılında düzenlenen “Minik Eller Üşümesin” kampanyasıyla, kış aylarında zor şartlarda okuyan 12 ildeki 12 bin öğrenciye giysi, ayakkabı ve kırtasiye malzemelerinden oluşan yardım ulaştırılmıştı. Kampanya, doğu illerinde zor şartlarda okula gitmeye çalışan öğrencilerden gelen istek üzerine sosyal medya fenomenleri @TwitPrensi, TwitPrensesi, @SelcukGedikkaya, @ywzby ve Türk Kızılayı tarafından başlatılmıştı. Kısa sürede çığ gibi büyüyen kampanyada, sponsorların da desteğiyle ayakkabıdan monta, defterden kırtasiye malzemesine kadar toplanan yardımlar 12 ildeki 12 bin öğrenciye ulaştırılmıştı.
‘Minik Eller Üşümesin2 ’ kampanyası 17 Ocak-11 Şubat 2015 arasında Twitter’dan #MinikEllerÜşümesin2 hashtagi ile duyuruldu. Twitter’ın duyarlı fenomenleri @TwitPrensi, @TwitPrensesi, @SelcukGedikkaya, @ywzby’nin sosyal medya üzerindeki çağrısına destek veren yüzlerce kişi, ihtiyaç sahibi çocuklar için defter, kitap ve kırtasiye malzemesi bağışladı. Kampanyaya sponsor olan MNG Kargo da kampanya süresince vatandaşlardan gelen yardımları ücretsiz olarak Türk Kızılayı’nın depolarına ulaştırdı.
Kampanyanın sponsorlarından LC Waikiki firması 15 bin çocuğa ayakkabıdan monta giysi yardımı yaptı. Urgan Ayakkabıcılık da “Minik Eller Üşümesin” kampanyası için özel olarak ayakkabı üreterek bağışladı.
Toplanan yardımlar Türk Kızılayı Marmara Bölge Afet Yönetim Müdürlüğü’nün depolarında TwitPrensi (Yasin Kocabuga) ve TwitPrensesi (Gizem Türkmen) ve Kızılay gönüllüleri tarafından ihtiyaç sahibi çocukların adına tek tek paketlendi.
Toplanan yardımlar MNG Kargo tarafından Türk Kızılayı’nın depolarından alınarak 30 şehirdeki Kızılay şubeleri aracığıyla 257 okulda okuyan ihtiyaç sahibi 15 bin öğrenciye ulaştırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Kızılayı, 15 Bin Çocuğun Yüzünü Güldürecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN