Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İbrahim Tenekeci Başakşehirliler İle Buluştu

Giriş Tarihi: 4.4.2015 22:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Ünlü şair İbrahim Tenekeci, Başakşehir Belediyesi tarafından organize edilen söyleşi programında Başakşehirli edebiyat severlerle buluştu. Tenekeci söyleşide genç edebiyatçılara tavsiyelerde bulundu.
Düzenlediği kültür ve sanat programları kapsamında birbirinden ünlü sanatçıları ve edebiyatçıları Başakşehirliler ile buluşturan Başakşehir Belediyesi, etkinliklerine devam ediyor. Kültür sanat programları kapsamında ünlü şair- yazar İbrahim Tenekeci, Başakşehirli edebiyat ve sanatseverler ile bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda şair Tenekeci, İtibar Dergisi’nin kuruluşunu anlatarak genç edebiyatçılara tavsiyelerde bulundu. Tenekeci, Kırklar Dergisi’nin yayınlanma sürecinden de bahsetti. Dergicilik hayatının gazeteciliğe göre daha zor olduğuna söyleyen Tenekeci, “Biz Milli Gazete’de editör iken daha kolaydı 4 günde 4 yazı ya da 3 yazı giriyorduk” dedi.
İtibar Dergisi’nin düşünce ve edebiyat dergisi olması ile ilgili soruyu cevaplayan Tenekeci, “Özellikle son yıllarda edebiyatı bir eğlence gözüyle gören hoşça vakit geçirme aracı olarak gören arkadaşlarımızın sayısı çok arttı. Oysa bizim bir derdimizin bir davamızın olması lazım bu bazen bir şiirle bazen bir yazıyla kendini gösterir. Bazı şeyleri şiire duyguya dönüştüremezsiniz o nesirde kalır. Bundan dolayı bu dergide hem edebiyat olsun hem fikriyat olsun. Bir de bizim Milli Gazetede 3’üncü sayfa yazan arkadaşlarımızda vardı onlar rahatlıkla bu dergide yer bulabilsinler diye düşündük” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İbrahim Tenekeci Başakşehirliler İle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN