Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zayıflamak İsteyenlerin Yeni Gözdesi Mezoterapi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:36
Dr. Mustafa Kemal Ataönder, zayıflamak isteyenlerin yeni gözdesi olan mezoterapi uygulamasının ayrıntıları ve kimlere fayda sağladığı hakkında açıklamalarda bulundu.
Her mevsim farklı yöntemlere başvurarak, formda ve genç kalmanın mümkün olduğunu belirten Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Dr. Mustafa Kemal Ataönder, son zamanların en favori yenilenme hareketi olan mezoterapinin de bunlardan biri olduğunu belirtti. Ataönder, mezoterapi uygulamasının ayrıntıları ve kimlere fayda sağladığı konusunda açıklamalarda bulundu.
MEZOTERAPİYİ KİMLER TERCİH ETMELİ?
“Aşırı kilolu değilseniz ama vücudunuzda tüm uğraşlarınıza rağmen inceltmeyi başaramadığınız bölümler varsa mezoterapi ile zayıflamayı deneyebilirsiniz” diyen Dr. Ataönder, mezoterapiyi kimlerin tercih edebileceği hakkında şunları söyledi:
“Özellikle dirençli göbek yağlarınız, basen ve kalçada birikmiş bölgesel yağlanma sorunlarınız, selülitli doku veya sallanan kol içleriniz varsa ve bununla beraber spor yapmaya ayıracak vaktiniz ve isteğiniz de yoksa kesinlikle sizin için en uygun yöntem mezoterapidir. Ayrıca birçok incelme terapisinden sonra, düzenli bir egzersiz programı uygulamak gerekirken, mezoterapide böyle bir şart yoktur.”
"MEZOTERAPİ 1952 YILINDAN BERİ VAR"
Mezoterapinin bir çeşit orta deri tedavisi olduğunu söyleyen Ataönder, “Ortalama 8-10 seansta olumlu sonuçlar verir. Ülkemizde ismi son yıllarda duyulmuş olsa da aslında temeli 1952 yılına dayanan eski bir sistemdir. Sistem cilt altına çok ince uçlu mezoterapi iğnesi ile özel bir karışımın zikredilmesi şeklinde işler. Bu karışımın içinde ödem çözücü, dolaşımı hızlandıran ve yağ birikimini engelleyen bazı ilaçlarla, vitamin ve mineraller bulunmaktadır” dedi.
MEZOTERAPİ SIRASINDA AĞRI HİSSEDİLİR Mİ?
Mezoterapi sırasında hastaların çoğunun herhangi bir acı hissetmediğini belirten Ataönder, “Bu aslında sizin ağrı eşiğinize bağlıdır. Hastaların büyük bir çoğunluğu herhangi bir acı hissetmezler. Arzu eden hastalara işlemden yaklaşık 25-30 dakika evvel lokal anestezi etkisi gösteren, acıyı hafifleten kremler uygularız “ dedi.
Dr. Mustafa Kemal Ataönder, mezoterapinin kimlere uygulanamadığı ve yan etkileriyle ilgili ise şöyle konuştu:
"Hamile değilseniz, bebeğinizi emzirmiyorsanız, kalp, böbrek ve diyabet rahatsızlıklarınız yoksa gönül rahatlığıyla mezoterapiye başlayabilirsiniz. Uzman hekimler tarafından uygulandığı takdirde ciddi veya kalıcı bir yan etkisi kesinlikle olmaz. İğne yerleri ve çevresinde hafif derecede kızarıklık, şişlik veya morarma meydana gelse dahi bunlar kısa sürede düzelmektedir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zayıflamak İsteyenlerin Yeni Gözdesi Mezoterapi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN