Belediye Başkanı Demircan Çocuklarla Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
51. Kütüphane Haftası dolayısıyla Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlikte çocuklarla bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Çocukların geleceği için maddi imkanlardan çok kültür ve sanat alanında imkanların sunulması daha yararlı olacaktır” dedi.
Kütüphaneler haftası dolayısıyla genelinde minik okurlara nöbetçi kütüphane olarak hizmet veren Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi, okumanın yanı sıra birbirinden ilginç eğitici ve öğretici eğlenceler düzenleyerek küçük misafirlerini ağırladı. Anne babaları ile birlikte Turabibaba Kütüphanesi’ne gelen öğrenciler, Hacivat Karagöz oyunu, ebru, minyatür-atölye çalışmaları, kitap ayracı çalışmaları ve akıl oyunları gibi faaliyetlerle aileleri ile hoşça vakit geçirdiler.
BAŞKAN DEMİRCAN ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Turabibaba Kütüphanesi’ndeki etkinlikte çocukları yalnız bırakmayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kütüphanenin her alanında düzenlenen farklı etkinliklere katılarak çocuklarla buluştu. Çocuklarla tek tek ilgilenip sohbet eden Başkan Demircan, kütüphanelerin çocukların gelişimindeki önemimin büyük olduğuna değinerek, nöbetçi kütüphane uygulaması hakkında bilgi verdi.
“HAYATIN HER ANINDA KÜLTÜR VE SANAT YER ALMALI”
Burada verilmek istenen mesajın hayatın her anında kültür ve sanatın yer alması olduğunu belirten Başkan Demircan, “Aslında bu bir şeyin işareti. Bunu en azından Kasımpaşa için söyleyebiliriz. Burada gördüğünüz insanlar yavrularıyla birlikte eğitim ve öğretimin önemini anlamış durumdalar. Aslında anne ve babalar olarak bizim hayalimiz de bu değil mi? Kamu, devlet, belediyeler olarak bu hizmetlerini veriyoruz ama bugün, bütün gün, sonrasında gece yarısına kadar etkinliği yapmamız ayrı bir enerji, ayrı bir heyecan kattı” şeklinde konuştu.
"ÇOCUKLARIN GELECEĞİ KÜTÜPHANELERDEN GEÇİYOR"
Çocukların geleceği için maddi imkanlardan çok kültür ve sanat alanında imkanların sunulması daha yararlı olacağını sözlerine ekleyen Demircan, "Çocuklarımız buralardan aldığı bilgiyle, görgüyle, yaşadıklarıyla daha sonra hangi işi yaparsa yapsın onu daha iyi yapabilecek. İnovatif düşünebilecek, yaratıcı olabilecek. O da buralardan bu etkinliklerden geçiyor. Hedefimiz bu. Türkiye yeni dönemine çocuklarıyla birlikte kendini bu yaklaşımla hazırlayacak. Bu anlamda iyi diye görüyorum ve artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye Başkanı Demircan Çocuklarla Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN