Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcı Kiraz, Şehit Edildiği Odada Anıldı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Çağlayan’daki Adalet Sarayı’nda rehin alındıktan sonra şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz, şehit edildiği odada anıldı. Kiraz’ın şehit edildiği oda çatışmanın ardından ilk kez görüntülenirken, odadan yaşanan olayın izlerinin silindiği görüldü.
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda rehin alındıktan sonra şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz,şehit edilişinin 7’nci gününde Hukukçular Derneği üyesi bir grup avukat tarafından karanfillerle anıldı. Bir grup avukat gerekli izinlerin alınmasının ardından şehit savcı Kiraz’ın olayın yaşandığı odasına çıktı. Savcının kapısına “Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz” yazıldığı görüldü. Odanın önünde bir süre karanfillerle bekleyen avukatlar, ellerindeki Türk bayrağıyla çatışmanın yaşandığı odaya girdi. Savcı Kiraz’ın şehit edildiği oda çatışmanın ardınsan ilk kez görüntülendi. Kiraz’ın odasında çatışmanın izlerinin silindiği görüldü.
Savcının odasına giren grup, odaya Türk bayrağı koydu. Avukatlar savcı Kiraz’ın bir fotoğrafını da koltuğuna koydu. Avukatlar daha sonra odaya karanfil bıraktı. Adliye içinde ise şehit savcı Kiraz için Fatiha okundu.
Adliye içinde grup adına yapılan açıklamada, “Bir savcının görevi başından vurulması derin bir üzüntüye neden olmuştur. Kaos plancılarının ekmeğine yağ sürecek şekilde merhum savcının fotoğraflarının manşetlerden verilmesi ayrıca acıyı derinleştirmiştir” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı Kiraz, Şehit Edildiği Odada Anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN