Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk Havalimanı’nda Bir Pist Yenileme İçin Kapatıldı

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:43
Atatürk Havalimanı’nda Sefaköy-Florya yönündeki 3 bin metre uzunluğa sahip 17L-35R pisti, bakım ve onarım çalışmaları için 70 günlüğüne kapatıldı. Uçuş trafiğinde aksama olmayacağı belirtilirken, pistte çalışmaların bitirilmesi için gece gündüz çalışmalar sürüyor.
Günde ortalama binden fazla uçağın kullandığı Atatürk Havalimanı’nda zamanla aşınan pistlerde bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. 3 bin metre uzunluğundaki Sefaköy-Florya yönündeki 17L-35R pisti bozulma ve aşınmaların giderilmesi için kapatılarak, dünden itibaren bakıma alındı. Uçakların iniş ve kalkışlarda sorun yaşanmaması için pistteki bakım ve onarım işleminin zorunlu olduğu belirtildi.
Çalışmalar kapsamında Atatürk Havalimanı’na giren onlarca kamyon ve kepçe pistin bozuk olan bölgelerindeki betonları kırıyor. Pistte devam eden çalışmalar uçuş trafiğini etkilemezken, Atatürk Havalimanı apronunda yapılan çalışmalar nedeniyle ilginç görüntüler yaşanıyor.
TRAFİK ETKİLENMEYECEK
Çalışmaların hava trafiğini olumsuz etkilemeyeceği dile getirildi. Pist, yoğun uçak trafiğinin yaşandığı yaz sezonuna yetiştirilecek. Pist kapatılmadan önce havayolu şirketlerinin mağdur olmaması için yetkililerin tüm önlemleri aldığı ifade edildi.
Yine pistin kapalı olması, pilotlara bir Notam ile bildirildi. Notam olarak adlandırılan havacıları bilgilendirme notunda, inşaat çalışmaları nedeniyle pistin 6 Nisan-17 Haziran arasında kapalı olacağı bilgisi verildi. Pistin kapalı olduğu tarihler arasında Atatürk Havalimanı’nda iniş ve kalkışlarda diğer iki pist kullanılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Havalimanı’nda Bir Pist Yenileme İçin Kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN