Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beylikdüzü’nden Bursa’ya Tarih Gezisi

Giriş Tarihi: 8.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
Beylikdüzü Belediyesi, düzenlediği kültür ve tarih gezilerine Bursa ile devam etti. Bursa’nın tarihi merkezlerini rehberler eşliğinde gezen vatandaşlar, özellikle Bursa Ulu Cami ve İstiklal Savaşı Şehitleri mezarları ziyaretleri sırasında duygulu anlar yaşadı.
Beylikdüzü Belediyesi, kültür ve tarih gezilerine Bursa ile devam etti. Beş otobüs dolusu vatandaşı Bursa’ya götüren Beylikdüzü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nün gezileri Nisan ayı boyunca devam edecek. Bursa gezisine katılan vatandaşlar, Yeşil Cami ve Külliyesi, Emir Sultan Camii ve Türbesi, Yıldırım Beyazıt Camii ve külliyesi, tophane’den Bursa manzarası, Koza Han, Tarihi Çınar Gezisi, Osman Bey ve Orhan Bey türbelerini rehber eşliğinde gezdi ve bilinmeyen birçok tarihi bilgiye de gezi sayesinde öğrendi. Bursa gezisinde en çok ilgi çeken yerlerden biri de Bursa Ulu Cami oldu. Caminin mimberinin mimari yapısı oldukça dikkat çekerken, mimber üzerine yapılmış güneş sistemi de hayret uyandırdı. Bursa Ulu Cami ayrıca içinde şadırvanı olan tek cami olarak büyük bir ilgi uyandırdı. İstiklal Savaşı Şehitleri Mezarlığı’na gerçekleştirilen ziyaret de vatandaşları duygulandırdı.
Beylikdüzü Belediyesi’nin kültür ve tarih gezileri kapsamında düzenlediği turlar Çanakkale, Edirne, Bursa ve ’un tarihle kesiştiği noktaları içeriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beylikdüzü’nden Bursa’ya Tarih Gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN