Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray’a Bir Başkan Adayı Daha

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 16:00
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, önümüzdeki hafta düzenleyeceği toplantı ile 23 Mayıs’taki başkanlık seçimlerinde adaylığını açıklayacağını belirtti.
Özbek, sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen nisan ayı divan toplantısında açıklamalarda bulundu. Özbek, camia içinde görüşmeler yapacağını belirterek, "Son kararımı vereceğim. Listemin çok kuvvetli olacağını zannediyorum" dedi.
"ÇALIŞMALARIMI BİTİRMEK ÜZEREYİM"
Lisenin büyüdüğü ve hayata atıldığı yer olduğunu dile getiren Özbek, "Bütün Galatasaraylıların huzur bulduğu, hayat kavgasına hazırlandığı bir yer. Yuvamda, kendimi çok huzurlu hissediyorum. Galatasaray’da bir başkanlık yarışı var. 23 Mayıs’ta seçimli kongre var. Çalışmalarımı bitirmek üzereyim" diye konuştu.
"ÇOK HEYECANLIYIM"
Özbek, Galatasaray başkanlığının önemli bir görev olduğunu ifade ederek, "Bu görevin kendi değerlerine yakışır şekilde, önümüzdeki hafta size bu manadaki durumumu anlatacağım. Çok heyecanlıyım. Galatasaray’da görev almak ve başkanlık yapmak çok heyecanlı. Bu heyecanı hizmetime de taşımak istiyorum. Önümüzdeki hafta yarışta nerede olduğumu basın toplantısında açıklayacağım" şeklinde konuştu.
Başkan adaylığının sarı-kırmızılı kulübün değerlerine uygun bir şekilde açıklanması gerektiğini vurgulayan Özbek, "Bugünkü toplantı Divan başkanlığı için. Bu seçimin önüne geçecek bir açıklama yapmak istemiyorum" dedi.
"HERKESLE OLDUĞU GİBİ AYSAL’LA DA İSTİŞARE EDİYORUM"
Özbek, eski başkan Ünal Aysal ile bir araya gelişlerinin sorulması üzerine, "Ünal Abi’yle görüşmemiz kendisinin otellerini satın almamla ilgiliydi. Bu manada görüşmelerimiz olmuştu. Ünal abi benim abim. Galatasaray’a baya önemli hizmetleri oldu. Herkesle olduğu gibi onunla da istişare ediyorum. Seçime girip girmeyeceği konusunda görüşmemiz olmadı. Abdurrahim ve Ali ile sık sık görüşüyorum. Ali ve Abdürrahim çok değerli arkadaşlarım. Galatasaray’ın bugünkü durumu, onların yaptıklarının kanıtı. Beraber çalışıyoruz. Onlarla heyecanlı bir şekilde hizmet veriyoruz. Eminim ki onlar da Galatasaray’a hizmet etmek istiyorlar. Ne olursa olsun, beraber de ayrı da olsa hiçbir şey fark etmeyecektir" açıklamasını yaptı.
"ÇOK KUVVETLİ BİR LİSTE OLACAK"
Özbek, yönetim kurulunda kimlerin yer alacağının sorulması üzerine ise, "Başkanlığımı açıklama süre zarfında liste oluşacak. İstişare ediyoruz. Galatasaray’daki abilerimle görüşmelerim devam ediyor. Çok kuvvetli bir liste olacağını düşünüyorum. Bu dönemde Galatasaraylı olan ve Galatasaray’ı seven herkesin katkısı olacak" cevabını verdi.
"TAKIMIN OLUMLU ETKİLENECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"
Galatasaray’da sürekliliğin esas olduğunu vurgulayan Özbek, seçimin şampiyonluğu etkileyip etkilemeyeceği ile ilgili şunları söyledi:
"Seçimin tarihi tüzük gereği. Bunun değişmesi mümkün değil. Dolayısıyla bu tarih değişmez. Seçim Galatasaray’ın bir gerçeği. Bu seçim illa ki olacak. Galatasaray’ın değerleri itibariyle süreklilik olacak ve takımı etkileyecek manası teşkil edeceğini zannetmiyorum. Takımın olumlu etkileneceğini düşünüyorum."
Sarı-kırmızılı kulüpte daha önce Turgay Kıran ve Adnan Öztürk adaylıklarını açıklamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray’a Bir Başkan Adayı Daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN