Minik Okurlar Tuna Kiremitçi İle Buluştu

Giriş Tarihi: 14.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 12:59
Beyoğlu’ndaki minik okurlar, “Yazarlar Okulda” projesi kapsamında yazar Tuna Kiremitçi ile buluştu. ‘Güneşi Kıskandıran Kız’ kitabıyla çocukların karşısına çıkan Kiremitçi, onların hayal dünyasını geliştirdi.
“Güneşi Kıskandıran Kız” adlı çocuk kitabıyla çocuk edebiyatına yeni bir kitap kazandıran yazar Tuna Kiremitçi, “Yazarlar Okulda” projesi kapsamında Muallim Cevdet Ortaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Okul toplantı salonunda söyleşi gerçekleştiren Kiremitçi, minik okurların kitap, yazar olma, okuma ve çocuk edebiyatı konusundaki sorularını cevaplayıp, kitabı ‘Güneşi Kıskandıran Kız’ hakkında bilgiler verdi.
Söyleşi sonrasında Tuna Kiremitçi, okul kütüphanesinde minik okurlarının kitaplarını imzalayarak fotoğraf çektirdi.
Oldukça keyifli geçen imza etkinliği sonrasında Kiremitçi, minik okurlarının kitaba ve kitap okumaya olan ilgilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kiremitçi, çocukların dünyasının eşsiz güzelliğinden ve hayal güçlerinin sınırsızlığından bahsederek kitap sayesinde onların dünyasında bir yer almanın oldukça keyifli ve güzel bir deneyim olduğunu belirtti. Kiremitçi, Yazarlar Okulda projesi kapsamında tüm emeği geçen eğitim ve öğretim camiasına teşekkürlerini iletti.
Ellerindeki kitapların yazarları ile proje kapsamında tanışma fırsatı yakaladıklarını söyleyen Muallim Cevdet Ortaokulu öğrencileri, ‘Güneşi Kıskandıran Kız’ kitabını bir solukta okuduklarını ve tüm yaşıtlarına okumaları için tavsiye edeceklerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Okurlar Tuna Kiremitçi İle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN