Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esenyurt İlim Yayma Cemiyeti Yemekte Buluştu

Giriş Tarihi: 20.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 14:50
Esenyurt İlim Yayma Cemiyeti tarafından düzenlenen programda öğrenciler ile yöneticiler biraraya geldi. İlim Yayma Cemiyeti Esenyurt Şube Başkanı Abdullah Yılmaz, “Hedefimiz Esenyurt‘ta ve ülke genelinde iyi hizmet vermek, ilimle ilgili daha neler yapılabilir diye taşın altına elimizi koymaktır” dedi.
Esenyurt İlim Yayma Cemiyeti’nin düzenlediği öğrenci ve yönetim buluşması Esenyurt Belediyesi Nikah Sarayı’nda yemekli program ile gerçekleşti. Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı, ardından İlim Yayma Cemiyeti’nin ilk kuruluşundan bugüne kuruluşun faaliyetlerini içeren slayt gösterimi yapıldı. İlim Yayma Cemiyeti Esenyurt Şube Başkanı Abdullah Yılmaz yaptığı konuşmada, İlim Yayma Cemiyeti Esenyurt Şubesi olarak 2 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirterek, "Esenyurt’ta Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti olarak İmam Hatip Okulları ile hep beraber ilimle ilgili ne yapılabilir, ilimle eğitime nasıl katkı sağlayabiliriz” diye konuşu.
Cemiyet olarak hedeflerine ve çalışmalarına değinen Yılmaz, “Hedefimiz Esenyurt‘ta ve ülke genelinde iyi hizmet vermek, ilimle ilgili daha neler yapılabilir diye taşın altına elimizi koymaktır. Biz yönetim olarak üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirmekle yükümlüyüz. İlçemizdeki İmam Hatip Okulu öğrencileri için ne yapılabilir bilinciyle hareket ediyoruz. Okul müdürlerimizde buradalar ve onların da çalışmaları neticesinde biz İmam Hatip’te okuyan öğrencilerimizi tespit ettik. Her İmam Hatip öğrencisinin bulunduğu mahallede kendisine ait meslek derslerini alabileceği bir hocası, kendisiyle ilgilenebilecek bir yönetim kurulu üyesi bulunacak. Kız öğrencilerimiz için de kendisiyle ilgilenebilecek bir ablası, her hangi bir sorun yaşadıklarında onlara yardımcı olabilecek her zaman bir büyükleri yanlarında olacaktır” diyerek öğrencilere yapacakları manevi desteklerden bahsetti.
Ardından Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu adına programa katılan Başkanvekili Gürbüz Süleymanoğlu söz aldı. Süleymanoğlu, “Yolun başındayız, bundan sonra eli öpülesi bu hocalarımızda bu yavrularımızı okutan öğretmenlerimizden Allah razı olsun. Bizler gerek yerel yöneticiler olarak, gerek iş adamlarımız tarafından İlim Yayma Cemiyeti’ne ve buradaki değerli hocalarımıza sahip çıkılması gerekmektedir. Hocalarımızla hasbıhal edip onların dertleriyle dertlenmemiz lazım. Biz onları ne kadar anlarsak onlar da çocuklarımızı o kadar anlayıp eğitimlerine destek olacaktır. Çevremize baktığımızda her köşe başında bir kötülük geziyor. İşte burada İlim Yayma gibi cemiyetlerimiz ön plana çıkıyor. Burada verilen eğitimin önemini anlıyoruz. Sevgili büyüklerimiz iyi ki bu hareketi başlatmış, böyle hayırlı bir cemiyet kurmuşlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenyurt İlim Yayma Cemiyeti Yemekte Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN