Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mısır Konsolosluğu Önünde ‘Hukuksuzluk’ Protestosu

Giriş Tarihi: 22.4.2015 23:58 Güncelleme Tarihi: 25.4.2015 01:55
Mısır Konsolosluğu önünde toplanan Saadet Partisi ve Anadolu Gençlik Derneği üyesi bir grup darbenin ardından yaşanan hukuksuzluklar nedeniyle Mısır yönetimini protesto etti.
Saadet Partisi İl Başkanlığı ve Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi üyesi bir grup akşam 22.00 sıralarında Beşiktaş Bebekte bulunan Mısır Konsolosluğu önünde bir araya geldi. Darbenin ardından yaşanan hukuksuzlukları protesto etmek için Mısır Konsolosluğu önünde toplandı. Burada sloganlar atarak Mısır yönetimini protesto eden grup daha sonra bir basın açıklaması yaptı.
Grup adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut darbeyle devrilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve arkadaşlarının hukuksuzluğa uğradığını belirtti. Mısır’da gerçekleşen darbenin ardından ortaya çıkan hukuksuzlukların adaletsizliklerin hak ihlallerini protesto etmek toplandıklarını kaydeden Bulut, “Kardeş ülke Mısır’da ilk bağımsız ve serbest seçimle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ve arkadaşlarına karşı işletilen haksız süreç devam etmektedir. Verilen cezanın bir askeri cunta tarafından verildiği aşikardır. Mısır’da olup bitenler sadece bir hukuk skandalı olarak değerlendirmek yanlıştır. Yaşanılan süreç, yeryüzünün enerji kaynaklarını yağmalayarak kendinden olmayan insanları ücretli köleler haline getiren, kendilerine itaat etmeyenlerin de imha ederek mevcut dünya düzenine işleten ırkçı emperyalizminin işgalinin yansımasıdır” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından grup Muhammed Mursi ve arkadaşları için dalar ettikten sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
Öte yandan polisin açıklama sırasında aldığı yoğun güvenlik önlemeleri dikkat çekti
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır Konsolosluğu Önünde ‘Hukuksuzluk’ Protestosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN