Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya Çocukları Vialand’ı Gezdi

Giriş Tarihi: 24.4.2015 20:48 Güncelleme Tarihi: 25.4.2015 01:34
Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye’ye gelen çocuklar, alışveriş ve eğlence merkezi Vialand’da gönüllerince eğlendi.
Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 6’ıncı Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında, tüm dünyaya dostluk ve kardeşlik mesajı vermek için dünyanın farklı ülkelerinden Esenler’e gelen 100 çocuk Vialand’ı gezdi. Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı münasebetiyle ‘Çanakkale Şehitleri’nin Torunlarıyla Barış Ekmeği’ni Esenler’de Pişiriyoruz’ sloganıyla Lübnan, Bosna, Arnavutluk, Bulgaristan, Makedonya, Yunanistan, Kosova, Romanya, Ürdün, Filistin, Suriye ve Libya’dan Esenler’e gelip barış ekmeği yapan misafir çocuklar Vialand Tema Park’ta birbirinden eğlenceli oyun gruplarında keyifli bir gün geçirdi.
ETKİNLİKLERİN SON ADRESİ VİALAND OLDU
Esenler Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Uzmanı Evren Kotoğlu, “6’ıncı Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’nde dünyanın farklı bölgelerinden gelen çocuklar bugün Vialand’ı ziyaret etti. Vialand’ın birçok eğlencesini ve etkinliğini deneyimlediler. Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yılı münasebetiyle de çocuklar, hem ülkemize geldiler, farklı kültür turları ve farklı etkinliklere katıldılar. Bunlardan en sonuncusu da bu tur oldu. Bu gezimize Kosova’dan Lübnan’a, Suriye’den Filistin’e, Makedonya’ya, Bulgaristan’a gibi birçok ülkeden öğrencilerimiz hem 23 Nisan vesilesiyle hem de Çanakkale zaferinin 100’üncü yılı münasebetiyle ülkemize geldiler” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Çocukları Vialand’ı Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN