Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnfaz Savcılığı İkinci Başvuruyu Da İade Etti

Giriş Tarihi: 27.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 16:52
İnfaz Savcılığı, ’32. Asliye Ceza Mahkemesinin tahliye kararları uygulansın’ şeklindeki ikinci başvurusunu da aynen iade etti. Savcılık, Asliye Ceza Mahkemesinin yetkili olmadığını, geçerli olan kararın Sulh Ceza Hakimliğinde olduğunu belirtti.
Paralel yapı soruşturmalarında tutuklu bulunan polislerin tahliye edilmesine karar veren 32’inci Asliye Ceza Hakimi Mustafa Başer, bugün infaz savcılığına yazı yazarak daha önce verdiği tahliye kararının işleme konulmasını istemişti.
“AYNEN İADE EDİLMİŞTİR”
Talebi değerlendiren savcılık, mahkemenin talebini ikinci kez iade etti. Hakim Başer’in talebini inceleyen Cumhuriyet Başsavcılığı İnfaz İlamat Bürosu savcılarından Ahmet Hanefi Uslu, iade kararında, “İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliğinin 25 Nisan 2015 tarihli kararları ile mahkememizin görev ve yetkisi olmaması nedeniyle şüphelilerin ayrı ayrı tutukluluk hallerinin devamına karar verildiğinden, şüphelilerin ayrı ayrı tahliyelerine ilişkin karar ve tahliye müzekkerelerinin iade edildiği, buna rağmen yazınız ile şüpheliler hakkında belirtilen kararlarınızın yeniden yerine getirilmesi istenmekte ise de iade gerekçesi esas alınarak aynen iade edilmiştir” ifadelerini kullandı.
İstanbul 32’inci Asliye Ceza Hakimi Mustafa Başer, tahliye kararlarını uygulamayan İnfaz Savcılığı’na sabah saatlerinde yeni bir yazı göndererek, tahliye kararının uygulanmasını, uygulanmadığı taktirde savcılığın hürriyeti tahdit suçu işleme ihtimali ile karşı karşıya kalacağını belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnfaz Savcılığı İkinci Başvuruyu Da İade Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN