Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haydar Baş’tan Sıradışı Proje

Giriş Tarihi: 28.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:07
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş ezber bozan projelerine bir yenisini daha ekledi. "Vergi vatandaşa yük olmaktan çıkarılacak. Vergi ile geçinen devlet devlet değildir" diyen Haydar Baş, "Milli Ekonomi Modeli ile yıllık geliri 100 bin lira olandan vergi almayacağız" dedi.
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Şirinevler’de esnaf ziyareti yaptı. Spor malzemeleri satan bir mağazaya giren Haydar Baş esnafın şikayetlerini dinledi.
BTP lideri Haydar Baş, "Ürünleri yurt dışından Dolar ile alıyoruz. Dolar çok yükseldi. Şu an hiç kimse benden alamıyor. Vergiler çok yüksek. Ben şuanda vergiye çalışıyorum" diyen mağaza sahibine biz yıllık geliri 100 bin liranın altında olan esnaftan vergi alamayacağız karşılığını verdi.
Haydar Baş şunları söyledi: "Bu sistemde esnafın kazanması mümkün değil. Geliri sabit olan vatandaştan vergi alıyorsun, vatandaşın cebinde para kalmıyor. Ticaret para ile olur. Biz bunun için 100 bin liranın altında geliri olandan vergi almayacağız. Onun için esnaf rahat olacak. Devlet yüksek kazancı olandan vergi alacak. Kur farklarını da ortadan kaldıracağız. Milli para ile bu işi yapacağız. Ticareti milli parayla yapamadığınız için kazandığınızın tamamı kur farkına gidiyor. Bundan bir yıl önce dolar 1.80’di şimdi 2.70’lerde. Bu farkı şimdi esnaf nasıl karşılaşın. Onun için sizin huzurunuz BTP iktidarında olacak. BTP döneminde toplumun her kesimi rahatlayacak."
"BUNLAR LOZAN’I SEVR İLE KARIŞTIRIYOR"
Haydar Baş 5 bin lira asgari ücret, doğum yapan kadınlara 14 bin lira doğum yardımı gibi Milli Ekonomi Modeli temelli sosyal devlet projeleri için ‘kaynak nerede’ sorusuna da bir kez daha cevap verdi.
"Türkiye’nin kaynakları çok ama bu insanlar idareyi bilemedikleri için veya iktidara gelebilmek amacıyla vaatleri ecnebilere yaptıkları için millete hizmet edemiyor" diyen BTP lideri Baş, "Bana kaynağın ne diye soruyorlar. 3 katrilyon dolar yeraltı kaynağımız var ve bu madenleri ecnebi şirketler işliyor. Geçen Lozan’da bunlar verilmiş diyorlar. Bunu kim söylüyor dedim, iktidar mensupları dediler. Tabi derler. Bütün bu şirketlere bu adamlar ortak. Ecnebi şirketlerle beraber madenleri işleyip kârını alıyorlar halka da bu madenlerin işlenmesi Lozan ile yasaklandı diyorlar. Sanki Sevr’i anlatıyor. Sevr farklı Lozan farklı” dedi.
Esnaf ziyareti sırasında yoğun ilgi ile karşılaşan Haydar Baş gençlerden gelen talepler üzerine selfie çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haydar Baş’tan Sıradışı Proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN