Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tübad’dan Tbf Adaylarına Çağrı

Giriş Tarihi: 28.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:07
Türkiye Basketbol Adamları Derneği (TÜBAD), 27 Mayıs’ta Ankara’da yapılacak olan Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) olağanüstü genel kurulu öncesi başkan adaylarına tutacakları sözleri vermeleri çağrısında bulundu.
Başkanlık görevini sürdüren Harun Erdenay ile Lutfi Arıboğan’ın başkan adaylığının söz konusu olduğunu ifade eden TÜBAD Başkanı Avni Erboy, "Başkan adayları bugünlerde delegeleri bulunan tüm kulüpleri dolaşarak oy istiyorlar. Bunu yaparken de çeşitli vaatlerde bulunuyorlar. Biz de dernek olarak 2 adaya çağrıda bulunuyor ve ’göreve geldiğiniz an tutacağınız sözleri verin’ diyoruz. Geçmişte yaşananları basketbol dünyası ve basketbola yatırım yapan kulüpler unutmadı. Yeniden aynılarını yaşamak da istemiyor" dedi.
"KULÜPLERİMİZİN MENFAATLERİNİ DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ"
TÜBAD’ın TBF Başkanlık seçimlerinde her zaman tarafsız kaldığını, tuttuğu tek tarafın basketbolun güzellikleri olduğunu belirten Avni Erboy, "Dernek olarak biz de büyük bir çalışma içine girdik. Artık basketbolumuzun ve TBF’nin yaşaması için en önemli ve en büyük gelir kaynağı olan kulüplerimizin menfaatlerini düşünmek zorundayız. Bu nedenle de Tük basketboluna ve kulüplerimize daha iyi yatırımlar yapacak, kulüplerimizin menfaatlerini koruyacak adayı destekleyeceğiz. Büyük bir oluşum içindeyiz, tüm kulüplerimizi ve delegelerimizi, basketbol adamlarını da bu oluşumun içinde görmek istiyoruz" diye konuştu.
"KULÜPLERİMİZ ORTAK MENFAATLERİ İÇİN BİRLEŞMELİ"
Avni Erboy, Basketbol Adamları Derneği’nin merkezi İzmir olmasına karşın tüm Türkiye’yi kucakladığını, basketbola gönül verenlerden Türkiye’nin ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olduğunu da sözlerine ekleyerek, "Artık Türk basketboluna kan gibi hayat veren kulüplerimiz ortak menfaatleri için birleşmeli. Kulüplerimiz TBF’yi besleyen değil, destek alacak ortamı oluşturmalı. Bunun için de olağanüstü genel kurul bir fırsat. Genel kurulda herkes eteğindeki taşları dökmeli ve çayın taşıyla çayın kuşunun vurulamayacağını göstermeli. Şu andaki adaylar Türk basketboluna unutulmaz hizmetlerde bulunan çok değerli iki basketbol adamı. Karalama kampanyası olmadan, centilmence yarış olmasını bekliyor ve diliyoruz. Kim kazanırsa kazansın ama öncelikle Türk basketbolu ve basketbola hizmet eden kulüplerimiz kazansın" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tübad’dan Tbf Adaylarına Çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN