Türkiye’de Bir İlk: Çocuk Üniversiteleri Zirvesi ’da Toplanıyor

Giriş Tarihi: 5.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
Üstün ve özel yetenekli çocukların eğitimine yönelik geliştirdiği Çocuk Üniversitesi uygulamasıyla adından söz ettiren Aydın Üniversitesi bir ilke daha imza atarak, 8 Mayıs’ta Avrupa ve Türkiye’de Çocuk Üniversiteleri Konferansı düzenliyor. Avrupa Çocuk Üniversiteleri Birliği Başkanı’nın da sunum yapacağı konferansa Türkiye’den 10 Çocuk Üniversitesi katılacak.
Standart eğitimin dışında geliştirdiği farklı açılımlarla üniversite eğitimini zenginleştiren İstanbul Aydın Üniversitesi, bir ilke daha imza atıyor. Üstün ve özel yetenekli çocukların eğitime yönelik hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi uygulamasıyla adından söz ettiren İstanbul Aydın Üniversitesi, 8 Mayıs’ta Avrupa ve Türkiye’de Çocuk Üniversiteleri Konferansı düzenliyor.
AVRUPA ÇOCUK ÜNİVERSİTELERİ BİRLİĞİ BAŞKANI DA GELİYOR
İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Florya Yerleşkesi’nde gerçekleştirecek konferansa Avrupa Çocuk Üniversiteleri Birliği Başkanı Gary Chris ile Avrupa Çocuk Üniversiteleri Birliği Uluslararası Koordinatörü Cyril Dworsky de konuşmacı olarak katılacak. Türkiye’de Çocuk Üniversitesi uygulaması yapan 10 üniversitenin de katıldığı zirvede eğitim kurumlarının kendi aralarındaki ikili işbirlikleri de görüşülecek.
KATILIM ÜCRETSİZ
‘Z’ kuşağı olarak tanımlanan ve 2000 ve sonrasında doğan, teknoloji ile birlikte büyüyen, çok çabuk tüketen ve her şeyden çabuk sıkılan kuşağın ihtiyaçlarına cevap vermek üzere Çocuk Üniversitelerinin kurulduğunu belirten İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Üniversitesi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ayşin Kaplan Sayı, “Gelinen noktada bu üniversitelerin de standartlarını oluşturması ve daha da yükseltmesi zorunluluğu ile karşı karşıyayız. İşte bu konferans bize bu imkanı verecek. Avrupa’dan ve Türkiye’den uygulama örnekleri ile yeni hedefler belirleyeceğiz” diye konuştu.
Konferansa katılımın ücretsiz olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Ayşin Kaplan Sayı, aktiviteye Güneş Teleskobuyla ASTROMED’in ve tatlı atıştırmalıklarıyla da ELVAN GIDA’nın destek verdiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’de Bir İlk: Çocuk Üniversiteleri Zirvesi İstanbul’da Toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN