Arınç: “Başbakanımızın Da, Gül’ün De Sözleri Mutlaka Doğrudur”

Giriş Tarihi: 6.5.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Davutoğlu’nun Gülen ziyaretiyle ilgili tartışmalara ilişkin, “Sayın Başbakanımızın sözleri mutlaka doğrudur, 11’nci Cumhurbaşkanımızın sözleri de mutlaka doğrudur. Bunun yorumunu yapmak isteyenler varsa bir şekilde yaparlar” dedi.
Fatih’te Bezmialem Valide Sultan’ı Anma Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katılan Bülent Arınç, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arınç, Başbakan Davutoğlu’nun 2013 yılında Pensilvanya’da Fethullah Gülen ile yaptığı görüşmeye ilişkin yaşanan tartışmaların sorulması üzerine, konuyu basından takip ettiğini belirterek, “Ama Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, dün bir vesileyle bu konu kendisine sorulduğunda ‘konu kapanmıştır’ dedi. ‘Konu kapanmıştır’ dediği konu üzerinde benim esasında bilgim de yok, üzerine bir şey söylemem de doğru olmaz. Sayın Başbakanımızın sözleri mutlaka doğrudur, 11’nci Cumhurbaşkanımızın sözleri de mutlaka doğrudur. Bunun yorumunu yapmak isteyenler varsa bir şekilde yaparlar. Ama konunun kapandığı ifade ediliyor. Üzerinde fazla durulmasına gerek yok” dedi.
Bu seçimde aday olmayan Arınç, AK Parti’nin seçim çalışmalarıyla ilgili neler yaptığı sorusu üzerine ise, “Ben seçim kampanyası içindeyim. Geçtiğimiz günlerde Manisa’da iki günlük bir çalışma yaptım. Bugün ’dayım, haftasonu Bursa’da, haftasonu da Diyarbakır ve Batman’dan başlayarak sağlığım el verdiği süre içerisinde bütün bu seçim çalışmalarını 16 ilde yürütmek istiyorum. Bana genel merkezimizin görevlendirdiği Doğu, Güneydoğu Anadolu ve bazı ayrı bölgelerde bir çalışma programı var. Bütün bakan arkadaşlarım bu görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Hepimizin tek bir amacı var; 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin çok daha güçlü olarak iktidarı kazanmış olması. Buna yürekten inanıyoruz. Sayın Başbakanımız da günde en az 3 yerde miting yapmak suretiyle bu çalışmaları sürdürüyor. Sağlığımızın el verdiğince, vaktimiz, ömrümüz yettiğince AK Parti’nin hem bu seçim başarısı, hem de bundan sonraki başarıları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arınç: “Başbakanımızın Da, Gül’ün De Sözleri Mutlaka Doğrudur”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN