Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Faruk Çelik: "Bu Sözde Medeniyet Anlayışıyla Dünya Geleceğe Yürüyemez"

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:34
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, dünyadaki çatışmacı anlayışların uluslararası bir gözle derlenip toparlanması gerektiğini belirterek, "Aksi takdirde, bu çatışmacı anlayışla, yaşam hakkını insanlara tanımayan sözde medeniyet anlayışıyla dünyanın geleceğe yürümesi mümkün olamaz" dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Hilton Bomonti Otel’de düzenlenen Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Açılış Toplantısına katıldı. Program sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Çelik, Türkiye’nin dün yapılan seçimle WAPES Başkanlığını devraldığını hatırlatarak, "Bu başkanlığı 3 yıl boyunca İŞKUR Genel Müdürümüz Nusret Yazıcı yürütecek. Son derece önemli. Türkiye’nin yapmış olduğu çalışmaların neticesi olarak bu başkanlık Türkiye’ye geçmiş bulunuyor" diye konuştu.
WAPES’in istihdam sorunları konusunda çalışmalarını sürdüreceğini söyleyen Bakan Çelik, şunları söyledi:"Özellikle istihdam sorunları, ülkelerin deneyimlerini paylaşarak çözüm için proje üretiliyor. Bu alanda Türkiye’nin önemli deneyimleri var. Dünya ülkelerinin de önemli deneyimleri var. Türkiye’nin, bu 3 yıllık dönemi verimli şekilde kullanacağına inanıyorum. Gerek bölgemiz gerek dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaşanan çatışmacı anlayışların ve gelir dağılımındaki adaletsizliklerin mutlaka uluslararası bir gözle derlenip toparlanmasında yarar var. Aksi takdirde bu çatışmacı anlayışla, yaşam hakkını insanlara tanımayan sözde medeniyet anlayışıyla dünyanın geleceğe yürümesinin mümkün olamaz. Dolayısıyla bu uluslararası kuruluşların her alanda kuşatıcı bir çalışma yaparak bunların rapor edilmesi ve bunların dünya insanlığı ile paylaşılmasının yararlı olacağını düşünüyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Faruk Çelik: "Bu Sözde Medeniyet Anlayışıyla Dünya Geleceğe Yürüyemez"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN