Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Filistinli Gençlerin Dans Gösterisinde Talihsiz Kaza

Giriş Tarihi: 18.5.2015 21:08 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 01:07
Eyüp Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Kudüs Parkur Grubu’nu vatandaşlarla buluşturdu. 6 Filistinli gencin yaptığı gösteriler vatandaşlar tarafından ilgi ile izlenirken, gösteri sırasında ayağı kayıp düşen grup üyesi genç ayağından hafif şekilde yaralandı.
Eyüp Belediyesi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Kudüs Parkur Grubu’nu vatandaşlarla buluşturdu. Gösteri öncesi bir konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi için önemli değerler olduğunu ifade ederek, “Bir tanesi biz kadim medeniyetimizin takipçisi, ihyacısı olacağız. Eyüp Sultan bizim en önemli medeniyet beşikçisi merkezlerimizden bir tanesi. Tüm sanatı, kültürü ve bunları barındıran eserleri, insanı, kültürü ile medeniyet beşiklerimizden bir tanesidir. Bugünkü gösteride şunu amaçlıyoruz; bizim medeniyet havzamızda yer alan, medeniyet coğrafyamızda yer alan kardeşlerimizi tanıyalım. Bu kardeşlerimiz Filistin’den, Kudüs’ten geldiler. Filistin’in ara sokaklarında yetiştiler oralarda yaşıyorlar. Tamamen amatörce kendi imkanları ile aradıkları perde ile görebildikleri dünya kadar bir şeyler yapmaya çalışıyorlar” dedi.
Kudüs’ten gelen 6 Filistinli gencin Eyüp Meydanı’nda gerçekleştirdiği gösteriler vatandaşlar tarafından ilgi ile izlendi. Gösteri esnasında yere düşen Sami El Batş adlı grup üyesi genç ayağından yaralandı. Arkadaşları gösteriyi tamamlarken, hafif yaralanan genç ise Eyüp Belediyesi’ne ait ambulansla Eyüp Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
“İSRAİL SPOR YAPMAMIZA İZİN VERMEDİ”
Kendilerini misafir ettikleri için Türkiye halkına teşekkür ettiğini ifade eden grup üyesi Quteybi Ebu Sunene, “Biz burada kendi Kudüs davamızı dünyaya, aleme tanıtmak istedik. Bu sporu yaptığımız zaman birçok zorlukla karşılaştık. Sizin de bildiğiniz gibi Kudüs, İsrail’in kuşatması altında. Bu yüzden bizim bu sporu yapmamıza önce izin vermediler. Dolayısıyla biz büyük zorluklarla karşılaştık ama amatörce başlattığımız bu sporu zaman içerisinde geliştirerek elhamdülillah iyi bir dereceye ulaştık. Bizler dünyaya Kudüslü çocukların da bir spor yapabileceklerini ve bu sporda profesyonel olabileceklerini ispat etmiş oluyoruz. İnşallah kendimizi daha da geliştirerek tüm dünyaya Kudüs’ün özgürleşmesine vesile olması için bu sporu yapıyoruz” dedi.
Sunene, arkadaşının geçirdiği kaza ile ilgili olarak ise, “Bu olası kazayı biz spora başlamadan önce de tahmin ediyorduk. Bu sporda bu tarz kazalar meydana gelebiliyor. Dolayısıyla kardeşimize çok üzüldük. Yüce Allah’tan kardeşimizin bir an önce sağlığına dönmesi için dua ediyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistinli Gençlerin Dans Gösterisinde Talihsiz Kaza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN