Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arapça’nın En İyileri Kayseri’de Yarışıyor

Giriş Tarihi: 20.5.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 23:56
Bu yıl altıncısı düzenlenen Uluslararası Arapça Yarışmalarının finalleri Kayseri’de başladı. 54 ülkeden 21 bin 473 öğrencinin katılımıyla başlayan yarışmanın finalinde öğrenciler 3 gün sürecek yarışmalarla birincilik için mücadele edecek.
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ve 54 ülkeden 21 bin 473 öğrencinin katılımıyla başlayan 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarında final heyecanı başladı. Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde başlayan ve 3 gün sürecek finallerin ilk gününde açılışın coşkusu ve yarışmacıların heyecanı bir arada yaşandı.
800 imam hatip lisesi, 905 imam hatip ortaokulu ve 3 uluslararası imam hatip lisesinden katılımlarla başlayan yarışmaya katılan öğrenciler Arapça Bilgi, Arapça Şiir Okuma ve Arapça Metin Canlandırma dallarında yarıştı. Ankara, Giresun, Rize, Mardin, Malatya, Adana, Burdur, Manisa, Kırklareli ve ’da gerçekleştirilen bölge yarışmalarından başarıyla geçen öğrenciler final heyecanı için Kayseri’ye geldiler.
İmam hatip liselerinde zorunlu ders olan Arapçayı sevdirmek, geliştirmek ve Kur’an-ı Kerimi daha çok anlayan nesli yetiştirmek için düzenlenen yarışmalarda öğrenciler şiir okuma, hikaye canlandırma ve bilgi yarışmasında birinci olmak için yarışacak. Kayseri İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (KİM-DER) desteğiyle bugün başlayan ve 21-22 Mayıs 2015 tarihlerinde devam edecek olan yarışmaların en iyileri 23 Mayıs 2015 tarihinde görkemli bir ödül töreni ile ödüllerine kavuşacaklar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arapça’nın En İyileri Kayseri’de Yarışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN