Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Çalışanları İş Bırakma Eylemi Başlattı

Giriş Tarihi: 20.5.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 14:56
Aile Sağlığı Merkezi ve Toplum Sağlığı Merkezi’nde çalışan hekimler, zorunlu nöbet uygulaması, iş güvencesi, çalışma sürelerinin iyileştirilmesi için iş bırakma eylemi başlattı. Beşiktaş’ta toplanan sağlıkçılar eylemde halay çekti.
Beşiktaş Meydanı’nda toplanan sağlıkçılar, taleplerini açıklayarak, iş bırakma eylemi başlattı. İş güvencesi, daha iyi insani çalışma süreleri ve koşulları talepleriyle iş bırakma eylemi başlatan sağlık çalışanları 20-21-22 Mayıs tarihlerinde hizmet vermeyecek. Türk Tabipler Birliği, Sağlık Emekçileri Sendikası gibi sağlık örgütlerinin de destek verdiği eylemde sağlık çalışanları halay çekti. “İş ücret iş yeri güvencesi”, “Grevdeyiz” yazılı yelekler giyen sağlıkçılar, attıkları sloganlarla taleplerini dile getirdi.
Grup adına açıklama yapan Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası Başkanı Dr. İlknur Çabuk, “Halkımızın her derdinde yanında olduğumuz Aile Sağlığı Merkezlerimiz bugün artık insanlık dışı çalışma koşulları ve angaryalarla zulüm altındadır. Bizlerin tek derdi nöbet değildir. İş güvencemiz elimizden alınmış, keyfi uygulamalarla sağlık çalışanları işsiz bırakılmaya çalışılmış, emeklilik hakkımız ve yıpranma payımız verilmemiştir” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından sağlık çalışanları gökyüzüne balonlar bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Çalışanları İş Bırakma Eylemi Başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN