Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kastamonu Tanıtım Günleri Feshane’de Başladı

Giriş Tarihi: 21.5.2015 21:18 Güncelleme Tarihi: 22.5.2015 02:34
Feshane’de düzenlenen Kastamonu Tanıtım Günleri AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın katılımı ile başladı.
Feshane’de Kastamonu Tanıtım Günleri etkinliği düzenlendi. Etkinliğe AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, AK Parti milletvekili adayları, çok sayıda STK temsilcisi ile Kastamonulu vatandaşlar katıldı. Etkinlikte sergilenen yöresel halk oyunları gösterisi protokolde yer alan isimler ve Kastamonulular tarafından ilgiyle izlendi.
Halk oyunları gösterilerinin ardından bir konuşma yapan Bakan Bozkır, Kastamonuluların ’a bu katkılarının çok büyük olduğunu belirtti. “Tabi İstanbul dünyanın en önemli metropollerinden bir tanesidir. Bu güzelliğin en önemlilerinden biri de Anadolu’nun bütün kültürlerinin, renklerinin, zenginliklerinin burada toplanmasıdır” diyen Bozkır, “Tabii Kastamonulular olarak da İstanbul’a bu açıdan katkınız çok büyük. Gerçekten bir milyona yakın buradaki nüfusunuzla, ben dedim tam bir milyon mu dedim. Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) başkanı dedi ki, ‘ben dün saydım 972 bin 466’. Her halde o arada birkaç kişi daha artmıştır. Tabii bu çok güçlü bir nüfus ve gerçekten Kastamonu’nun bütün renklerini bu kadar büyük bir nüfusla İstanbul’da temsil etmesi gerçekten çok önemli. Kastamonu şehri evliyalar şehri dediğimizde de Şeyh Şaban Veli’yi anmadan da olmaz. Bu muhterem zat sadece Kastamonu’nun değil Türkiye’nin, Türk milletinin manevi mimarlarından bir tanesidir. Ankara için Hacı Bayram-ı Veli neyse Şeyh Şaban Veli de Kastamonu için aynıdır” şeklinde konuştu.
Bakan Bozkır daha sonra tüm Kastamonululara etkinliğin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Etkinliğin ardından Bakan Bozkır ve protokolde yer alan isimler sahnede hep birlikte kırmızı kurdele keserek 24 Mayısa kadar devam edecek olan Kastamonu Tanıtım Günlerinin açılışını yaptı.
Konuşmasının ardından stantları gezen Bakan Bozkır, bir stantta bir esnaf ile sohbet edip pilav yedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kastamonu Tanıtım Günleri Feshane’de Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN