Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziosmanpaşa Belediyesi Otistik Çocukları Tatile Gönderiyor

Giriş Tarihi: 22.5.2015 20:18 Güncelleme Tarihi: 23.5.2015 07:11
Gaziosmanpaşa Belediyesi, otistik çocuklar ve ailelerine yönelik bir tatil programı düzenledi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Eroğlu, amaçlarının bundan sonra her yıl bu etkinliği tekrarlamak olduğunu söyledi.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, otistik çocuklar ve ailelerine yönelik bir tatil programı düzenledi. Tatil programı dolayısıyla otistik çocuklar ve aileleriyle Gopark Junior salonda yemekli bir toplantıda bir araya gelen Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Eroğlu, bu etkinliğin sosyal belediyecilik anlayışlarının bir yansıması olduğunu belirtti. Başkan Yardımcısı Eroğlu, “Otistik çocuklarımız kendilerine yönelik olarak düzenlediğimiz tatil programında ata binerek, el sanatları ile uğraşarak kendilerini geliştirebilecek ve iyi vakit geçirecekler. Bu çocuklar sadece sizin çocuklarınız değil, bizim de çocuklarımız. Her ne sıkıntınız olursa bize gelebilirsiniz. Bizler sizin sıkıntılarını çözmek için buradayız. Sizler otistik çocuklarımızın bakımını sağlayarak, çok zor bir görevi yerine getiriyorsunuz. İnşallah bu dünyada ve ahirette rahat edersiniz. Bizler otistik çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmak için bu programı inşallah bundan sonra her yıl tekrarlayacağız” diye konuştu.
Konuşmanın ardından otistik çocukları olan veliler, teker teker yaptıkları konuşmalarla tatil programından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’ya kendilerine sunduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
OTİSTİK ÇOCUKLAR TATİLDE YÜZÜYOR VE ATA BİNİYOR
Otizm konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla sayıları 100 otistik çocuk ve aileleri, 20’şerli gruplar halinde Silivri’de 3 gece 4 gün sürecek tatile gönderiliyor. Tatil programı çerçevesinde otistik çocuklar yüzme ve at terapisi alırken, bir taraftan da çimenlerin üzerinde özgürce kendi iç dünyalarını yansıtabilecekleri el sanatları ile ilgili eğitim görme fırsatı buluyor. Aileler ise hemşire, diyetisyen, özel eğitimci ve psikolojik danışmanlar eşliğinde eğitim görüyor ve çocuklarıyla ilgili her konuda uzmanlardan bilgi alabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziosmanpaşa Belediyesi Otistik Çocukları Tatile Gönderiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN