Esenyurt’ta Kadın Konuk Evinin Temeli Atıldı

Giriş Tarihi: 29.5.2015 20:28 Güncelleme Tarihi: 29.5.2015 23:28
Esenyurt Belediyesi tarafından kadınlara yönelik projesi Kadın Konuk Evi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Esenyurt Belediyesi tarafından Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde inşa edilecek olan Kadın Konuk Evi’nin temel atma törenine, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve AK Parti Milletvekili Tülay Kaynarca ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“HUZURSUZ OLMUŞ BİR AİLENİN KİMSESİ OLACAĞIZ “
Projenin detaylarına ilişkin bilgiler veren Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Burada çok hayırlı bir hizmeti başlatıyoruz. 3 bin 600 metrekare alandan bir anda 50 kadının yaşayabileceği bir mekân oluşturuyoruz. Sauna, fitness ve spor alanlarıyla böyle bir yer oluşuyor. Sizler buraya gözünüz gibi bakın çünkü hemcinslerinizin maruz kalacağı herhangi bir aile içi olumsuzluk ve kimsesizlik kötü bir şeydir. Biz sokakta kalmış, huzursuz olmuş bir ailenin kimsesi olacağız bu tesislerle, devletin eli onlara uzanacak” şeklinde konuştu.
“İLKÖĞRETİMDE YÜZDE 99’LARA VARAN EĞİTİM ORANLARINA ULAŞTIK”
Kadınların iş hayatında daha aktif rol alması adına önemli adımların atıldığını belirten AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ise, “13 yıl içerisinde kadınlarımıza çok ciddi hizmetler aktardık. Hem Türk Ceza Kanunu, hem Medeni Kanun hem de İş Kanunu ama Anayasal düzenlemeyle birlikte kadınlarımızın iş dünyasına girmesi adına çok ciddi adımlar attık. Önce eğitim dedik ve Emine Erdoğan’ın başlattığı ‘Ana-Kız Okuldayız’ kampanyalarıyla birlikte özellikle ilköğretimlerde yüzde 98-99’lara varan eğitim oranlarına ulaştık” dedi.
Konuşmaların ardından Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde inşa edilecek Kadın Konuk Evi’nin temeli atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenyurt’ta Kadın Konuk Evinin Temeli Atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN