Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üsküdar Kültür Sanat Ve Medeniyet Dergisi Tanıtım Gecesi

Giriş Tarihi: 29.5.2015 23:58 Güncelleme Tarihi: 30.5.2015 00:09
Üsküdar Kültür Sanat ve Medeniyet Dergisi’nin tanıtım lansmanı Altunizade’de düzenlenen geceyle gerçekleştirildi.
Üsküdar Belediyesi tarafından restore edilen Burhan Felek köşkünde yapılan tanıtım gecesine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürü Mehmet Mazak, Ahmet Emre Bilgili, Beşir Ayvazoğlu ile çok sayıda yazar ve davetliler katıldı. Gece Üsküdar ilçesinin tanıtım filmi ile başladı.
Tanıtım programında bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar’a çok yakışan ve daha da önemlisi Üsküdar’ın olmazsa olmazı, Cemil Meriç üstadımızdan en başta paylaştığım hür tefekkürün kaleleri arasına hacmi, tasarımı içerik zenginliği ve hemen her yönüyle kaliteli bir dergi eklemenin mutluluğunu bu akşam siz kıymetli dostlarımızla yaşıyoruz” dedi.
Başkan Türkmen sözlerini şöyle sürdürdü:
“Henüz mürekkebi kurumamış, elimize aldığımızda mürekkep kokuyor. Sizler daha iyi bilirsiniz, yayıncılar yeni bir kitap çıkardıklarında yeni bir çocukları olmuş gibi sevinirler, mutlu olurlar. İşte bizde bu akşam, bugün o duyguları yaşıyoruz. Yani bir çocuğumuz, yeni bir evladımız olmuş gibiyiz. Şahsen kendi adımıza söylüyorum; biz gerçekten Üsküdarlılar olarak aslında bugün o duyguları yaşıyoruz. Üsküdar dergisi ilk sayısından itibaren Üsküdarlıların, luların hatta Üsküdar sevdalısı herkesin her entelektüelin elinde olacak.”
Başkan Türkmen’in yaptığı konuşmanın ardından katılımcılar ile birlikte sahnede hatıra resim çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üsküdar Kültür Sanat Ve Medeniyet Dergisi Tanıtım Gecesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN