Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kağıthane’de 2015 Yaz Spor Okulunun Açılışı Penaltı Atışlarıyla Yapıldı

Giriş Tarihi: 16.6.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Kağıthane’de 2015 Yaz Spor Okulu’nun açılışı Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın penaltı atışlarıyla yapıldı.
Kağıthane Belediyesi 2014-2015 eğitim öğretim yılının bitmesinin hemen ardından amatör spor kulüplerine destek ve minik sporcuları spor alanına yöneltmek için ‘2015 Yaz Spor Okulları’nın açılışını Hasbahçe Mesire alanında düzenlenen törenle yaptı. Açılış törenine, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, çok sayıda minik sporcu ve aileleri katıldı. Sahaya geldiği sırada vatandaşlardan yoğun ilgi gören Kılıç, bol bol fotoğraf çektirdi. Törende futbol cambazlarının gösterisi ve basketbol akrobasi gösterisi törene katılan minik sporcular ve aileleri tarafından beğeniyle izlendi. Törende konuşma yapan Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Çocuklarımızın eğitim öğretim yılının bitmesinin hemen ardından tatile gidemeyen çocuklarımızı yalnız bırakmamak için yaz spor okullarının açılışını yapıyoruz” dedi.
“Çocukların okulu tatile girer girmez onların eğlenecekleri kapı olarak yaz spor okullarını açıyoruz” diyen Kılıç, “Çocuklarımız 2014-2015 eğitim öğretim yılını tamamladılar. Çocuklarımız karnelerini alır almaz yaz spor okuluyla ilgili çalışmalarımızı başlattık. Her yıl yapmış olduğumuz yaz spor okulunu bu sefer 5 bin 163 çocuğumuzun katılımıyla gerçekleştiriyoruz. 13 ayrı branşta yaz spor okulumuz devam edecek. Kağıthane dışına Anadolu’ya tatile gidemeyen çocuklarımız tatil özlemimizi Kağıthane’de gerçekleştirmiş olacaklar. Burada hocalarımızın eşliğinde hem spor yapacaklar hem de elenmiş olacaklar. 2015-2016 eğitim öğretim dönemine çocuklarımız hazır bir şekilde başlamış olacaklar” diye konuştu.
“SPORDA BAŞARILI OLMANIN YOLU DERSLERDE BAŞARILI OLMAKTAN GEÇER”
Çocukların derslerinde başarılı oldukları takdirde sporda da başarılı olacağını dile getiren Kılıç, “Biz çocuklarımıza şu tavsiyede bulunuyoruz. Çocuklarımızın sporda başarılı olmaları için eğitim de başarılı olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Çocuklarımızın derslerini ihmal etmemeleri gerektiği konusunu çocuklarımızla her zaman paylaşıyoruz. Ama esasında baktığımız zaman da çocuklarımızın karnelerinin çok başarılı olduğunu görüyoruz. Çocuklarımızın tamamı neredeyse takdir teşekkür alıyorlar. Ben buradan kendilerini kutluyor ve onlara teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza iyi tatiller diliyoruz” dedi.
AÇILIŞ, KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANININ PENALTI ATIŞIYLA YAPILDI
Törende yapılan konuşmaların ardından Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, açılışı yapmak için topun başına geçti. Açılış töreninin kurdele kesmek yerine Başkan Kılıç’ın penaltı atışlarıyla yapılması vatandaşlardan beğeni topladı. Üç penaltı atan Başkan Kılıç, atışların ikisini gole çevirirken, bir tanesi direkten döndü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kağıthane’de 2015 Yaz Spor Okulunun Açılışı Penaltı Atışlarıyla Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN