Ahilik Geleneği Esnaf Duası Eyüp’te Sürdürülüyor

Giriş Tarihi: 19.6.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 14:02
Ahilik geleneğinin önemli bir parçası olan Esnaf Duası Eyüp’te devam ettiriliyor. Eyüp Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen duaya hem vatandaşlar hem de esnaf büyük ilgi gösterdi.
Selçuklu ve Osmanlı devletlerinden beri günümüze kadar ulaşan bir gelenek olan esnaf duası, ahilik kültürü ve dayanışmasının bir örneği olarak da sabahları Eyüp esnafı tarafından devam ettiriliyor. Eyüp Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri arasında yer alan esnaf duasına hem vatandaşlar hem de Eyüp esnafı büyük ilgi gösterdi. Eyüp Sultan Camii Meydanı’nda yapılan duada esnaf ve vatandaşlar, İslam alemi için dua etti.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüp Belediyesi olarak Ramazan etkinliklerinde her kesimi düşünerek bir planlama yaptıklarını belirterek, “Ramazan ayı geleneklerimizi devam ettiriyoruz. Özelimize uygun program formatlarıyla halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizim Ramazan sloganımız ‘Ramazan bizi bulduğu gibi bırakmaz’ oldu. Gerçekten Ramazan’ın bizi değiştirmesi anlamında program yaptık. Bu programlardan bir tanesinde her gün Ramazan ayı boyunca açık havada yaklaşık 3 bin kişiye iftar vereceğiz. Yarından itibaren de ayrıca 28 mahallemizde açık havada mahalle iftarı vereceğiz. Eyüp merkezde bulunan 10 ayrı binamızda programlarımız olacak. Çocuklarımıza, engellilerimize, kadınlarımıza yönelik programlarımız olacak. Ramazan ayı gerçekten Eyüp’te dolu dolu ve bizi arındırmaya yönelik geçecek” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahilik Geleneği Esnaf Duası Eyüp’te Sürdürülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN