Beyoğlu’nda Çocuklara Her Gün Bayram Havasında Ramazan

Giriş Tarihi: 19.6.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 12:08
Beyoğlu’nda Ramazan ayı çocuklar için bayram havasında geçecek. Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerde eski Ramazanların manevi havasını yaşayacak olan çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecek.
Beyoğlu Belediyesi Ramazan ayı boyunca çocuklar için birbirinden özel etkinlikler hazırladı. Sütlüce’de kurulan dev platformda iftar sonraları gerçekleşecek olan etkinlikler eğitici, öğretici içeriğinin yanında çocukların Ramazan ayı boyunca doyasıya eğlenmesini de sağlayacak. Geleneksel Türk tiyatrosunun en güzel örneklerinden olan Ortaoyunu’ndan Hacivat-Karagöz gösterilerine, Ramazan yarışmalarından çocuk filmlerine, akrobatlardan ateşbazlara birbirinden renkli etkinlikler çocukları eski Ramazanların manevi atmosferine götürecek.
ATEŞBAZLAR SİHİRBAZLAR İLE HEYECAN HİÇ KESİLMEYECEK
Beyoğlu’nda çocuklar için Ramazan ayı boyunca heyecan hiç kesilmeyecek. Sütlüce sahilinde meddahlar, ateşbazlar, animatör sunucular, sihirbazlar, Ramazan maskotları sahne alacak; Ramazan yarışmaları ve çocuk şarkıları ile çocuklar için heyecan doruğa çıkacak.
HACIVAT-KARAGÖZ ORTAOYUNU ESKİ RAMAZANLARA GÖTÜRECEK
Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en güzel örneklerinden Ortaoyunu ile tarihin derinliklerinden gelen Kavuklu, Pişekar, İbiş ve diğer karakterler çocukları eski ’a götürecek. Ramazan aylarının vazgeçilmez eğlencesi Hacivat-Karagöz ile çocuklar eski Ramazanların tadına varacak.
AÇIK HAVA SİNEMASINDA EN SEVİLEN ÇOCUK FİLMLERİ
Çocuklar için kurulan açık hava sinemasında da en sevilen çocuk filmlerinin gösterimleri yapılacak. Çocukların Ramazan boyunca dev ekrandan açık hava keyfiyle soluksuz izleyeceği filmler arasında Cesur Balık, Minik Kahramanlar Macera Peşinde, Madagaskar Penguenleri, Alvin ve Sincaplar Eğlence Adası, Kuzular Firarda, Crood’lar gibi pek çok çocuk filmi bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyoğlu’nda Çocuklara Her Gün Bayram Havasında Ramazan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN