Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mazlum Coğrafyanın Öğrencileri Eyüp Sultan’da Buluştu

Giriş Tarihi: 23.6.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 21:45
Uluslararası Öğrenci Derneği Bab-ı Alem’in düzenlediği mezuniyet töreni ve iftar programı zulüm altındaki mazlum coğrafyanın Müslüman çocuklarını Eyüp Sultan’daki iftarda bir araya geldi.
Eyüp Belediyesi Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Myanmar, Makedonya, Kazakistan, Çeçenistan, Orta Afrika ve Cezayirli öğrencileri iftarda buluşturdu. Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftara katılan öğrenciler Türkiye’de bulunmaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler.
Öğrencileri Eyüp’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Tüm dünyada Müslümanlar ne yazık ki zulüm ve baskı altında. Bu mübarek Ramazan’da rabbimize duamız bu zulümlerin son bulması ve tüm Müslümanların huzura kavuşmasıdır. Genç kardeşlerimizin mübarek Ramazanını ve mezuniyetlerini kutluyorum. Eyüp Belediyesi her zaman mazlum coğrafyanın çocuklarının ve gençlerinin yanındadır” dedi.
Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Bab-ı Alem’in ortaklaşa düzenlediği iftarda Türkiye’de üniversite bitiren bir çok ülkeden öğrencinin mezuniyeti tebrik edildi. Konuşmaların ardından Myanmar, Makedonya, Kazakistan, Çeçenistan, Orta Afrika, Cezayirli ve daha birçok etnik kökenli mezun öğrencilere Eyüp gravürleri ve başarı plaketi takdim edildi. Bab-ı Alem ve UDEF yöneticilerinin veda konuşmasının ardından öğrenciler Türkiye’yi ikinci vatanları olarak kabul ettiklerini ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mazlum Coğrafyanın Öğrencileri Eyüp Sultan’da Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN