Satrancın İlk Hamlesi Başkan Altınok Öz’den

Giriş Tarihi: 24.6.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:19
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası’nda ilk hamleyi yaparak turnuvayı başlattı.
Kartal Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası, Büyükada Sosyal Tesisleri’nde başladı. Uluslararası satranç ustalarının katıldığı turnuvaya Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Meclis üyesi Nihal Korkmaz, Halil Şener, CHP Kartal İlçe Kadınlar Kolu Başkanı Refika Öztürk ve satranca gönül verenler katıldı. Turnuva öncesi bir konuşma yapan Başkan Altınok Öz, satrancın önemine değinerek, “Satranç severleri Kartal Belediyesi’nin tesislerinde ağırlamaktan ve yarışmacı olarak görmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Bizi bu günlere getiren başta Besim Baş’a, Kartal Belediyespor Satranç Kulübü’ne ve Kartal Belediyesi ailesine teşekkür ediyorum. Üç yıl önce başladığımız yolda bugün okullara gittiğimde, okulların koridorlarında satranç oynayan çocuklar var. Çocuklar teneffüs arasında satranç oynuyorlar. Bu noktaya gelebildik. Satranç, çocuklara strateji ve önceden nasıl bir hamle yapabilme kabiliyeti kazandırıyor. Rakibinin hamlelerini izleyerek hamlelere karşı hamle geliştiriyor. Bu da çocuğun zekasını ve kabiliyetini geliştiriyor. Bizlere beyni çalışan insanlar lazım. Satranç beyni çalıştıran bir spordur” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Altınok Öz, 2015 Kartal Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası’nın ilk hamlesini yaparak turnayı başlattı. Turnuva, 28 Haziran’da dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satrancın İlk Hamlesi Başkan Altınok Öz’den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN