Yaz Spor Okulu Öğrencileri İftarda Buluştu

Giriş Tarihi: 25.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 17:01
Yaz Spor Okulu Öğrencileri İftarda Buluştu
Gaziosmanpaşa Belediyesi, bu yıl Yaz Spor Okulu’na katılan öğrenciler ve ailelerine hem iftar yemeği verdi, hem de malzeme dağıtımı gerçekleştirdi.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Ramazan ayının tüm Gaziosmanpaşalılarla birlikte coşkuyla yaşanması için programlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerine yönelik olarak Gönül Sofrası kuran Gaziosmanpaşa Belediyesi, aynı gün bir diğer iftarı da Yaz Spor Okulu öğrencileri ve ailelerine yönelik olarak Recep Tayyip Erdoğan (RTE) Gençlik Parkı’nda organize etti. RTE Gençlik Parkı’nda iftar sonrası düzenlenen etkinlikte ise ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu Gaziosmanpaşalılara bir sohbet verdi.
2015 yılı Ramazan ayı Gaziosmanpaşa’da, bu kutsal ayın maneviyatına uygun programlarla, çocuklara özel etkinliklerle ve kalpten kalbe sohbetlerle kulluğu hatırlatan bir bilinçle yaşanıyor. Bu kapsamda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Fevzi Çakmak Mahallesi sakinlerine verilen iftar programına katıldı. Başkan Usta, buradaki programın ardından RTE Gençlik Parkı’nda Yaz Spor Okulu öğrencileri ve ailelerinden oluşan yaklaşık 2 bin kişilik iftar programına katıldı. Başkan Usta, burada yaptığı konuşmada, “Ramazan’ın bu güzelliği bolluk, bereket ve muhabbeti hepimizi mutlu ediyor. Ramazan ayı oruç tutmak, ibadet etmenin yanı sıra güzel geleneklerimizi yaşatmamıza da imkan sağlıyor. Büyüklerimizden bize miras kalan Ramazan geleneklerini, burada çocuklarımızla birlikte yaşamak, onların sofralarımıza bereket katmaları çok önemli. Burada Yaz Spor Okullarımıza kayıt yaptıran yaklaşık 2 bin çocuğumuza spor malzemesi yardımı da yapacağız. Sizlere bu güzel Ramazan akşamlarında birbirinden güzel etkinliklerimizde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz” dedi.
Başkan Usta, konuşmasının ardından tek tek çocuklara spor malzemesi yardımı yaptı ve fotoğraf çektirdi. İftar programının ardından ise RTE Gençlik Parkı’nda ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu geniş bir kalabalığa hitap ederek, bir sohbet verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz Spor Okulu Öğrencileri İftarda Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN