Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılbaşında E-dönüşüm Talebi 2,5 Katına Çıkıyor

Giriş Tarihi: 25.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 16:48
Yılbaşında E-dönüşüm Talebi 2,5 Katına Çıkıyor
FIT Solutions, genişletilen e-Defter ve e-Fatura kullanım zorunluluğu konularında bilgi verdi.
20 Haziran 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 454 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği değiştirilerek, şirketlerin e-Defter ve e-Fatura kullanma zorunluluğunun kapsamı genişletiliyor. Buna göre yıllık geliri 10 milyon TL ve üzerindeki vergi mükelleflerinin tamamına e-Fatura ve e-Defter kullanım zorunluluğu getiriliyor. Yılsonuna kadar 30 bin yeni mükellef e-Fatura ve e-Defter kullanmaya başlayacak. FIT Solutions sektöre yeni girecek bu mükelleflerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya hazır bir yapı sunuyor.
FIT Solutions CTO’su Koray Gültekin Bahar konu ile ilgili, “2016 Ocak ayı itibariyle Türkiye’de toplam 50 bin şirket e-Defter ve e-Fatura kullanıyor olacak. Bugün 20 bin mükellef 10 milyon e-Fatura üretiyorlar ve 6 milyonu FIT Solutions tarafından yönetiliyor. 2016 Ocak ayında fatura sayısının 25 milyona çıkması bekleniyor” dedi.
EĞİTİM VE SEMİNERLER İLE YENİ MÜKELLEFLERE E-DÖNÜŞÜM DESTEĞİ
FIT Solutions, bu yıl gelecek olan yeni 30 bin mükellefin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi için aktif olarak eğitim ve seminerler de düzenliyor. SMMM’ler (Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler) ile yakından çalışan FIT Solutions, şirketleri e-Dönüşüm ile elde edilecek ekonomik, çevresel ve katma değerli faydalar konusunda bilgilendiriyor.
Örneğin, FIT e-Fatura Hizmeti sayesinde birim başı ortalama 6 TL olan kâğıt fatura maliyetleri, elektronik faturada 2 kuruşa (0,2 TL) kadar düşüyor. 2010 yılından beridir elektronik ortamda hazırlanan milyonlarca fatura sayesinde gereksiz ağaç kesimi engellenmiş oluyor ve şirketlerin karbon ayak izi azaltılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılbaşında E-dönüşüm Talebi 2,5 Katına Çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN