Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Grup Yorum’dan Valisi Hakkında Suç Duyurusu

Giriş Tarihi: 26.6.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Grup Yorum üyeleri, Bakırköy Halk Pazarı’nda konser yapmalarına izin vermediği gerekçesiyle Valisi Vasip Şahin ve vali yardımcısı Aziz Mercan hakkında suç duyurusunda bulundu.
Bakırköy Halk Pazarı’nda konser vermek isteyen Grup Yorum üyeleri, kendilerine izin vermediği gerekçesiyle İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Vali Yardımcısı Aziz Mercan hakkında suç duyurusunda bulundu. Avukatlarıyla birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapan grup yorum üyeleri suç duyurusunda bulunarak İstanbul Valiliğinin yasak kararının kaldırmasını istedi.
Grup yorum üyelerinden İnan Altın, bugüne kadar Bakırköy Halk Pazarı’nda defalarca konser verdiklerini, uygulanan yasağın kaldırılması gerektiğini söyledi.
Avukat Ebru Timtik ise yasağın kaldırılması için her yolu deneyeceklerini belirtti. Avukat Timtik, “Vali aslında Grup Yorum’u yasaklamak istemekte. Yoksa herhangi bir etkinliği yasaklamak istemiyor. Anayasal bir ihlalle karşı karşıyayız. Anayasa Mahkemesi’ne de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne de gideceğiz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grup Yorum’dan İstanbul Valisi Hakkında Suç Duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN