Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhlas Vakfı Yurtlarında İftarlar Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 2.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan İhlas Vakfı’nın ramazan ayında vermiş olduğu iftarlar tüm hızıyla devam ediyor.
Hayırseverlerin katkılarıyla İhlas Vakfı her gün Türkiye genelinde 33 öğrenci yurdunda üç bin, yurtdışında 16 öğrenci yurdunda ise beş yüz üniversite öğrencisine iftar veriyor. Ayrıca, Somali, Afganistan, Etiyopya (Habeşistan), Yemen, Sudan Kenya, Uganda ve Hindistan gibi fakir ülkelere de ulaşan İhlas Vakfı buralarda ihtiyaç sahibi ile muhtaçların yanı sıra yüzlerce yetim çocuğa ve öğrenciye ramazan yardımları yapıyor.
İhlas Vakfı yurtlarında kalan gençlerin vatanına ve milletine hayırlı evlatlar olarak yetiştirildiğini belirten İhlas Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. Mehmet Okyay, bu yurtlarda öğrencilere verilen iftarlar ile iftar sahiplerinin hem iftar sevabına hem de ilim yayma sevabına kavuştuklarını söyledi.
Ramazanda yapılan her hayra on katı sevap verildiğini vurgulayan Okyay, bunu bilen hayırseverlerin İhlas Vakfı yurtlarında iftar vermek için seferber olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.
İhlas Vakfı’nın sadece ülkemizde değil birçok ülkede de iftar ve ramazan yardımında bulunmasına da değinen Okyay, vakıf hizmetlerini daha çok ülkeye yaymak için çok çalıştıklarını bunda da hayırseverlerin yardımlarına ihtiyaç duyduklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhlas Vakfı Yurtlarında İftarlar Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN