Şahintepe, Sokak İftarında Buluştu

Giriş Tarihi: 2.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Şahintepe, Sokak İftarında Buluştu
Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği sokak iftarlarının beşincisi Şahintepe’de kuruldu. 3 bin 500 kişinin katıldığı iftarda vatandaşlar aynı sofrada Ramazan’ın bereketini paylaştı.
Ramazan ayı boyunca ilçe Mahallelerinde kurulan Sokak iftarları devam ediyor. Ramazan ayının 14’üncü günü Şahintepe’de düzenlenen sokak iftarına ev sahibi olarak Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Yasin Kartoğlu, Murat Şahin, Haluk Dikbaş, Bedri Sinan Gül ve meclis üyeleri katıldı.
Yaklaşık 3 bin 500 kişinin katılımı ile gerçekleşen sokak iftarı dualar ile açıldı. Mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma gerçekleştiren Başkan Uysal, bölgeye kapalı pazar yapılacağı müjdesi verdi.
“ŞAHİNTEPE’YE KAPALI PAZAR”
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Dostlukların geliştirildiği bu ayda sokak iftarı ile Ramazan’ın bereketini paylaşalım istedik. Ramazan ayında başlayan samimiyet diğer aylarda da devam eder. Şahintepe’de belediye olarak güzel şeyler yaptık. Mahallemizde alt yapıyı tamamladık. İfrazlarla ilgili davalar vardı, kısa sürede onları da aşmış olacağız. Vatandaşlarımız kapalı Pazar isteklerini bizlere dile getiriyorlar. Bizler de belediye olarak sokak pazarı yerine kapalı Pazar yapmak istiyoruz. Bahçeşehir’deki kapalı Pazar yerinden sökülen malzemelerle burada bir Kapalı Pazar yeri kuracağız. Eğer Kanal nedeni ile pazarımız iptal olursa da söküp başka bir yere taşıyacağız” dedi.
“BAŞKANIMIZ İLE İFTAR AÇMAK ÇOK GÜZEL”
1995 yılından bu yana Şahintepe’de oturduğunu ifade eden Osman Medik, “Daha öncede sokak iftarına katılmıştım. Komşularımız ve ailemiz ile sokakta iftar yapmak çok güzel” dedi.
Sati Akbulut isimli bir vatandaş ise “Akrabalarım ve komşularım ile birlikte iftar yapacağız. Toplumla birlikte Başkanımız ile birlikte iftar açmak çok güzel” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahintepe, Sokak İftarında Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN