Üniversite Öğrencilerinden Birlik Beraberlik İftarı

Giriş Tarihi: 7.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Marmara Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlenen 4. Geleneksel Marmara Üniversitesi Birlik ve Beraberlik İftarı’na katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Ne güzel. Kendinden emin bir gençlik. Donanımlı bir gençlik. Yarınlara, hayata, ülke meseleleriyle baş etmeye hazır bir gençlik gördük” dedi.
4’üncü Geleneksel Marmara Üniversitesi Birlik ve Beraberlik İftarı’nda bir araya gelen öğrenciler dayanışma örneği sergiledi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de Marmaralı öğrencilerinin gönül sofrasına katılarak öğrencilere destek oldu.Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi ile Marmara Genç Vizyon Kulübünün ortaklaşa düzenlediği 4’üncü Geleneksel Marmara Üniversitesi Birlik ve Beraberlik İftarı’na yoğun katılım oldu. 2 bine yakın öğrenci, Marmara Üniversitesi tarihi Haydarpaşa Kampüsü orta bahçesinde bir araya geldi. Eski ve yeni mezunların da katılım gösterdiği iftara Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Özvar, Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ufuk Karakullukcu, Marmara Genç Vizyon Kulübü Başkanı Enes Kayan, öğrenci konseyi ile vizyon kulübü yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı.
TÜRKMEN ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Başkan Hilmi Türkmen iftar öncesi öğrencilerin masalarını tek tek dolaşarak hal hatırlarını sordu. Kimi öğrencilerle muhabbet eden Başkan Türkmen, gençlerin gelecek hedef ve kariyerleri konusunda düşüncelerini paylaştı.
Birlik beraberlik iftarında konuşan Başkan Hilmi Türkmen, programı düzenledikleri için öğrencilere teşekkür ederek, “Her şey çok özel ve çok güzel. Mübarek Ramazan’da sizler gibi güzel gençler ve ailelerinizle iftar sofrasında bir araya gelmek bizler için Allah’ın büyük bir nimetlerinden birisidir” dedi.
Başkan Türkmen, birlik beraberlik iftarından buluştuğu gençlere hayatın yaşamaya değer olduğunu belirterek, “Sevgili gençler hayat gerçekten çok güzel ve yaşamaya değer. Ama bu hayat eğer gibi, Üsküdar gibi, Marmara Üniversitesi gibi bir zeminde sürüyorsa ayrı bir güzellik ve ayrı bir mutluluk. Siz sevgili gençler çok şanslısınız. Çünkü Marmara Üniversitesi gibi ülkemizin köklü, tarihi ve bir o kadar da zengin üniversitesinin mensuplarındansınız. Herkese nasip olmaz. Bunun kıymetini bilin” diye konuştu.
“KENDİNDEN EMİN BİR GENÇLİK”
Başkan Hilmi Türkmen, masaları dolaşırken tanışma fırsatı bulduğu gençlerin pırıl pırıl olduğuna vurgu yaparak, “Ne güzel. Kendinden emin bir gençlik. Donanımlı bir gençlik. Yarınlara, hayata, ülke meseleleriyle baş etmeye hazır bir gençlik gördük. Sizleri, Sizleri yetiştiren anne ve babalarınızı ve Marmara Üniversitesi camiasını tebrik ediyorum” dedi.
“BİZ HER SENE BÜYÜYEN KOCAMAN BİR AİLEYİZ”
Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Ufuk Karakullukcu da, birlik ve beraberlik iftarına katılanlara şükranlarını sunarken, “Buradan okulun orta bahçesinden geriye doğru baktığımda şunu görüyorum; biz her sene büyüyen kocaman bir aileyiz. İlk gerçekleştirdiğimiz iftarımızı iyi hatırlıyoruz. O ilk birlik beraberlik iftarını gerçekleştiren büyüklerimiz burada. Onlara huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Bu akşam burada 2 bin arkadaşımız birlik beraberlik iftarında” dedi.
Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Marmara Genç Vizyon Kulübü Başkanı Enes Kayan da konuşmasında artık bir öğrenci değil bir diş hekimi olarak söz aldığını söyleyerek, “Artık mezun oldum ve 4 yıldır birlikte çalıştığım bu ekibin resmi olarak gerçekleştirdiğim son programım” diyerek arkadaşlarından helallik istedi.
“BİRLİKTE GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIZ”
Öğrencilerini bu anlamlı buluşmada yalnız bırakmayan Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Özvar da, “Ben sadece sizi selamlamak istiyorum. Böylesi güzel bir Ramazan akşamında ve güzel bir iftar buluşmasında bizlerle beraber olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonrada gerek öğrenci konseyimiz, gerek diğer kulüplerimiz, gerekse Üsküdar Belediye’mizle işbirliği halinde birlikte güzel şeyler yapacağız” dedi.
Program iftarların açılmasından sonra toplu olarak hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversite Öğrencilerinden Birlik Beraberlik İftarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN