Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üsküdar’ın Gençleri İftarda Buluşuyor

Giriş Tarihi: 7.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezi’ne (ÜSGEM) bağlı eğitim merkezlerinde düzenlenen iftarlarda Üsküdarlı gençler Ramazan’ın bereketini aynı sofrada paylaşıyor.
Ramazan’ın bir başka iklimde yaşandığı kültür, tarih ve medeniyet şehrinde, Üsküdar Belediyesi’nin eğitim birimlerinde ders gören gençler birbirinden bereketli iftar sofralarında buluşuyorlar. Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezi’ne (ÜSGEM) bağlı eğitim merkezlerinde iftar etkinlikleri yoğun katılımlarla devam ediyor.
Libadiye Çocuk Akademisi’nde verilen ilk iftarın ardından sırasıyla; Bulgurlu Çocuk Akademisi, Bahçelievler Çocuk Akademisi, Kısıklı Çocuk Akademisi, Gençlik Merkezi, Kirazlıtepe Bilgi Evi, Fevziye Meriç Çocuk Akademisi ve Güzeltepe Bilgi Evi’nde Ramazan boyunca farklı tarihlerde düzenlenen programlarda öğrencilerle öğrenci velileri kurulan gönül sofralarında iftarlarını açma mutluluğunu yaşadı.
Cumhuriyet Bilgi Evi, Genç Enderun, Münevver Ayaşlı Çocuk Akademisi ve Korkut Özal Bilgi Evi’nde de önümüzdeki günlerde iftar programlarına devam edilecek. Ramazan ayının sonuna kadar 4 bine yakın davetliye iftarlık ikramında bulunulmuş olunacak.
Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürü Yakup Öksüz iftar etkinlikleriyle gençlerin gönül sofralarında kaynaşma imkanı bulduklarını belirterek, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine verdiğimiz önem kadar onların birbirileriyle de iyi bir arkadaş ve dost olarak yetişmelerini de arzu ediyoruz. Çocuklarımızın sokak iftarlarımızın bereketiyle birlikte aynı sofra başında oruç heyecanını paylaşmaları bizleri ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.
İFTAR ÖNCESİ BOĞAZ TURU
Kütüphane Müdürlüğü, Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezleri’nde organize edilen iftar programları öncesi, öğrenci ve öğrenci velilerine Boğaz’da rehber eşliğinde tekne turu yaptırarak yaşadıkları şehri daha yakından tanıma olanağı da sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üsküdar’ın Gençleri İftarda Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN