Beyoğlu Belediyesi Hafızlara İftar Verdi

Giriş Tarihi: 8.7.2015 23:08 Güncelleme Tarihi: 9.7.2015 06:59
Beyoğlu Belediyesi, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na katılan hafızlara iftar yemeği verdi.
Beyoğlu Belediyesi, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu tarafından Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’na katılan Hafızlara Sütlüce’de bulunan etkinlik alanında iftar verdi. 52 ülkeden 98 tane hafızın iştirak ettiği iftar programında İranlı Habib Sadagad Kur’an-ı Kerim okudu. Ezan okunmasıyla iftar yapan hafızlara Beyoğlu sakinleri de yoğun ilgi gösterdi.
Beyoğlu Belediyesi’nin vermiş olduğu iftardan memnun olduklarını belirten Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Bayram Yılmaz, “Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’ düzenlendi. 52 ülkeden 98 tane hafız yarışmaya katıldı. Yarışmalar hala devam ediyor. Hafızlık yarışması Fatih Camii’nde, güzel okuma yarışması ise Sultan Ahmet Camii’nde yapılmaktadır. Nasip olursa yarın sonuçlanacak. Bugün Beyoğlu Belediyesi’nin misafiri olarak buradayız. Sağ olsunlar bizi davet ettiler. Hem iftar yapanları görsünler hem de beraberce iftarın nasıl yapıldığını görsünler istedik” dedi.
Diyanet İşleri Başkanlığının bu seneki temasının iyilik olduğunu belirten Bayram Yılmaz, “Belediyelerimiz, bu iyiliği iftar davetleriyle insanları iftar sofralarında bir araya getirerek yapmaktadırlar. Biz de bunu görelim istedik. Farklı ülkelerden Müslüman kardeşlerimizi gelmiş. Biz de bu kardeşlerimizin bu havayı teneffüs etmesini istedik” ifadelerini kullandı.
İftar programına katılan Sudanlı Hafız Mohand Altayep Ali İsmail ise, “Bizleri iftara davet eden Belediye Başkanı’na teşekkür ediyorum. İlçe halkı böyle bir başkana sahip olduğu için çok şanslı” şeklinde konuştu.
Düzenlenen iftar programı sofra duasının ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyoğlu Belediyesi Hafızlara İftar Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN