Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk Gelişiminde Uzaktan Öğretim Fırsatı

Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 9.7.2015 08:57
Kapadokya Meslek Yüksek Okulu, lise sonrasında yüksekokul okuma fırsatı bulamayanlar, halen çocuk gelişimi sektöründe çalışan ve niteliklerini artırmak isteyenler, çocukları seven ve çocuk gelişimi alanında eğitmen olmak isteyen düze lise mezunları için uzaktan öğretim programı açtı.
Kapadokya Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programı Başkanı Psikolog Demet Vadi, "Son yıllarda gerek Milli Eğitim gerekse Aile ve Sosyal Politika Bakanlıklarının yürüttüğü bilinçlendirme faaliyetleri ve bu konuda verilen teşvikler neticesinde ailelerin çocuklarını okul öncesi kurumlara gönderme oranları giderek artıyor. Okul öncesi eğitim veren kreş ve gündüz bakım evlerine her geçen gün yenisi ekleniyor. Okul öncesi eğitim alanında yaşanan bu gelişmeler üzerine harekete geçen Kapadokya MYO, sektörde çalışmakta olan lise mezunu eğitmenler ve bir örgün eğitim programına devam edemeyecek durumda olan eğitmen adayları için çocuk gelişimi uzaktan öğretim programı açtı" dedi.
Programın teorik dersleri akşam saatlerinde uzaktan öğretim yoluyla, uygulamalar ise Ankara, Kayseri, Kırşehir ve Nevşehir’de yüksekokula ait veya anlaşmalı anaokullarında verilecek.
Vadi, Mesleki eğitimin öncü kuruluşu Kapadokya MYO’nun üç yıl önce açtığı çocuk gelişimi programını yabancı dil ve Montessori öğretim metodu eğitimleriyle destekleyerek ülkemizde çocuk gelişimi eğitimine farklı bir yaklaşım sunduğunu, uzaktan öğretim programının uygulama eğitimlerinde de örgün öğretimde olduğu gibi yabancı dil ve Montessori öğretim metodu üzerine yoğunlaşılacağı belirterek program hakkında daha detaylı bilgiye www.kapadokya.edu.tr adresinden ulaşılabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk Gelişiminde Uzaktan Öğretim Fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN