Esenler Belediyesi’nin İftarı Binlerce Vatandaşı Bir Araya Getirdi

Giriş Tarihi: 8.7.2015 22:18 Güncelleme Tarihi: 9.7.2015 07:01
Esenler Belediyesi tarafından Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen komşu iftarında binlerce vatandaş bir araya geldi.
Kaybolmaya yüz tutan komşuluk geleneğini yaşatmak için, “Konu komşu iftardayız”, “Bir sofra da sen kur”, “Komşu ben geldim” gibi sloganlarla ramazan ayı boyunca çeşitli iftar programlarına ev sahipliği yapan Esenler Belediyesinin komşu iftarı bu akşam Dörtyol Meydanı’nda düzenlendi.
Binlerce vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği iftarda Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal’da yer aldı. Dünyaca ünlü hafız Remzi Er Kur’an Kerim okuduğu meydanda akşam ezanının okunmasıyla vatandaşlar iftarını açtı.
İftar öncesi masaları gezen Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu vatandaşlarla sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Bir konuşma yapan Başkan Göksü, “Şu anda Esenler’de gördüğünüz gibi yaklaşık 10 bin insanımız aynı masanın etrafında aynı sofrada buluştular. Bu iftarımızın bir tane özelliği var. O da şudur. Bütün komşular aynı anda bir arada iftar yapabiliyorlar. Hiçbir komşu birbirinden farklı olmadan aynı sofranın etrafında buluşabiliyorlar. Bu sene sokak iftarlarımızı biraz değiştirdik. Daha önce küçük sokaklarda kuruyorduk. Şimdi o küçük sokaklarda Esenler halkı kendi sofralarını kurdu. Biz masa sandalyelerini verdik. Organizasyonlarını yaptık. Şimdi o sokakların finalini burada cadde iftarıyla biz vatandaşlarımızla birlikte iftar yapıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenler Belediyesi’nin İftarı Binlerce Vatandaşı Bir Araya Getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN